Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Car samozvanec

Premiéra: 26.1.2017 | 2:25
Překlad a dramaturgie: Ladislav Slíva. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudební spolupráce: Jiří Šimáček, Andrzej Celiński. Choreografie: Martin Tomsa. Úprava a režie: Andrzej Celiński.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Historické drama z doby, kdy Polsko bývalo skutečnou velmocí, jíž se bálo i Rusko. Tehdy pomohli Poláci na trůn samozvanému ruskému carovi. Hra není jen dokumentem bouřlivé doby, ale také sondou do povah obou národů, která osvětluje mnohé ze vztahů současného Polska a Ruska.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
75 %
7531000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  30 %
3.12.2017 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace s nejasným režijním názorem. Chvílemi mi připadalo, jakoby A. Celiński chtěl za to množství svých nápadů (často pro inscenaci neopodstatněných) a kostýmovou i scénickou velkorysost schovat, že se mu nepodařilo najít klíč, jak ke zcela jistě těžko realizovatelnému textu přistoupit. Vznikla tak nudná inscenace s nezajímavými až neživými postavami, jejichž osudy mi byly de facto zcela lhostejné. Chvílemi se v dění také hůře orientovalo, navíc i využití postavy inspicienta bylo dost nedůsledné. Dle mého názoru se jedná o inscenaci, o jejímž smyslu a dopadu na diváka lze hodně pochybovat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Diogenes  80 %
30.6.2017 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Na jevišti se bojuje o moc, ale vše stejně řídí ten, kdo obsadí inspicientův pultík. Výpravné, velmi dobře zahrané představení.
Terrisek  70 %
5.2.2017 | 37 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.