Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Čardášová princezna

Premiéra: 17.1.2013
Překlad, úprava a dramaturgie: Pavel Bár. České texty písní: Eva Bezděková. Scéna: Šimon Caban. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Jana Hanušová. Dirigenti: Karol Kevický, Jakub Žídek. Režie: Lumír Olšovský, Gabriela Haukvicová-Petráková.
Poslední uvedení: červen 2015.
Jedna z nejlepších světových operet. Mladý vídeňský kníže Edwin se zamiluje do hvězdy budapešťského kabaretu Orfeum Sylvy. Ta ale odjíždí na turné do Ameriky a Edwin je povolán zpátky ke svému pluku. Aby Edwin Sylvě v odjezdu zabránil, nabídne Sylvě manželství a své rozhodnutí stvrdí ještě tentýž večer před notářem. Současně ale přichází od jeho rodičů formální oznámení Edwinových zásnub se sestřenicí Anastázií. Sylva se o zasnoubení dozví a rozhodne se, že Edwina vytrestá...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
83 %
8331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  80 %
29.5.2015 | 689 hodnocení
+ souhlasím
Hodně příjemná opereta, se skvělou výpravou a kostýmy. Druhé a třetí jednání převyšuje to první.Roman Harok tradičně skvělý.Celkové obsazení bylo skvělé.
Johana  90 %
23.3.2014 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající představení . Jedná se rozhodně o jednu z nejlepších operet na této scéně.Je to skvělá podívaná . Obsahuje všechny složky vyjádřené ve velmi vyvážené formě s perfektním pěveckým provedením.Není divu, že je pořád vyprodáno.Tato opereta zkrátka od začátku do konce baví. Oceňujeme především vynikající výkon Jany Borkové a Josefa Moravce.
Plšík  80 %
11.6.2020 | 713 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.