OLDstars

Požár

Premiéra: 8.1.2018. Překlad: Michal Kotrouš. Hudba: Žofie Holečková. Úprava, výtvarné řešení, režie: Martin Satoranský.
Poslední uvedení: rok 2018.


Kdysi kdesi byly dvě vesnice. A jejich obyvatelé byli nejdřív přátelé, pak nepřátelé. A v jedné z nich umírají lidé. Kdysi kdesi v jednom velkém městě se pár lidí, kteří promlouvají za mocné vládce, snaží vyřešit, jak zastavit umírání. Někteří jsou přátelé a jiní nepřátelé. A ti lidé mluví a mluví, nenachází shody a lidé dál umírají. Najde se někde prostor pro lásku? Nejnovější hra německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga pojednává hravě o neštěstí, co nechodí po horách.


inscenace již byla stažena z repertoáru

OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
70 %
7031000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 50 %
(zadáno: 6.12.2018, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
54,99 % Souboj Martina Satoranského - dramaturga, který se chopil nevhodného textu, s Martinem Satoranským - režisérem, který se z něj pokusil dostat něco jevištně atraktivního, což se mu aspoň v pár obrazech podařilo. A na které straně byli herci? Jak kdo a jak v čem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Melanie 70 %
(zadáno: 9.2.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Tato inscenace mě potěšila. Musím složit poklonu za režii, ale hlavně a především za dramaturgi a výtvarné řešení. Něco takového prostě nemůže stvořit člověk co nemá mimořádné tvůrčí myšlení. Hlavně žádný prostředek není nahodilý a řešení scény je jednoduché a dokonale funkčí. Jediné co mohu vytknout je nedostatek odlišení postav. Byly tam náznaky, ale myslím, že tomu zrovna moc nepomohlo rozdělení textu, které ve většině případů působilo nahodile - když tolik lidí, každý by tam měl mít své místo a zdůvodněné proč říká to co říká.
Kotroslav 70 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 23)
Petrr 70 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 210)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.