Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Kocourkov-Brod

Premiéra: 13.4.2019
Dramaturgie: Markéta Špetíková. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Hudba: Darek Král. Pohybová spolupráce: Petra Parvoničová. Scéna a režie: Šimon Caban.
Poslední uvedení: únor 2020.
Satira o tom, že společnost, kterou kritizujeme, tvoříme my sami. ocourkov-Brod je železniční stanice, do níž vlak nejezdí. V Kocourkově žije dívka. Do vedlejší vesnice, kde bydlí její nastávající, vede pouze jediná cesta – přes brod. Jestli se snoubenci k sobě dostanou a jakou cenu za to zaplatí, o tom rozhodnou životní zkušenosti, postoje a názory společnosti, která se náhodně sešla na last minute dovolené u břehů Středozemního moře v sanatoriu pro osoby trpící chronickým blahobytem. K evropským břehům Středozemního moře se ovšem snaží přebrodit také afričtí uprchlíci. Klienty sanatoria tak nenadále spojí společenská hra Brod. Začíná závod o život – ale nikoli o ten vlastní...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
52 %
5261000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Scrabble  60 %
14.2.2020 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Oceňuji, že se SD nespoléhá jen na osvědčené divadelní kusy. Někdy jsou nové počiny na hranici srozumitelnosti, naštěstí připravuje SD tradičně kvalitní divadelní programy, které případně dovysvětlí,co člověk nepochopil.Oceňuji nasazení všech herců,takže celkově jsem neodcházela z divadla nespokojená.Zvyšuji o 10 % poté,co jsem zhlédla i Kosmické jaro
Pet  40 %
28.12.2019 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Souhlasím s hodnocením uživatele: Cechoslovak. S tím, že já si slovo slátanina dovolím použít. Představení začíná velmi slibně, jako satira politických představitelů města, v okamžiku, kdy se výprava přesouvá ze zasedací místnosti k moři, se však pro mě z nepochopitelných důvodů stává z komedie dramaticko-výchovná alterna řešící uprchlickou krizi. Představení, drama o uprchlících, náboženství, ekologii... by mi nevadilo, ale spojení obojího dělá z představení onu zmíněnou slátaninu - představení není ani vtipné, ani vážné, ani poučné a po zbytek času sledujete hodinky, aby bylo hlavně konečné.
Cechoslovak  50 %
17.10.2019 | 91 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace by si za zpracování dramatického textu asi zasloužila mnohem víc než 50 procent. Problémem je právě ten text. Ve svém hodnocení bych se rád vyhnul pojmu slátanina, tak ho označím jako mnohovrstevnatý a otevírající naráz mnoho otázek a témat. Začíná to jako celkem nevinná satira na české politiky a Evropskou unii, pak se tu ale začíná vše relativizovat a ironizovat. Myslím, že do té ironie zahrnuje autor i sám sebe. Není tu žádná pevná hodnota, divák se nemá čeho chytnout. To možná i autor chtěl a diváka záměrně provokuje. Nuda to rozhodně není, snad jen trochu zmatek.
Mike_2319  100 %
8.2.2020 | 63 hodnocení
Leiurus  50 %
4.2.2020 | 36 hodnocení
Terazky  10 %
19.1.2020 | 68 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.