Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Pohřbívání aneb Zítra se bude pohřbívat všude

Premiéra: 18.1.2014. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Josef Fojta. Texty písní: Blanka Fišerová. Režie: Igor Stránský.
Poslední uvedení: duben 2015.


Černá groteska o jednom oblastním divadle, kde se jednoduše rozhodnou vyřešit finanční krizi a krizi v kultuře. Rozhodnou se hrát divadlo bez herců. Ti už nejsou v divadle potřební, jejich místa zaujmou zbylí zaměstnanci divadla a úředníci magistrátu. Co bude takto vytvořený „soubor“ hrát? A jak...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7521000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Cechoslovak 80 %
(zadáno: 16.10.2014, počet hodnocení: 72)
přínosný / zajímavý komentář
Tleskám dramaturgii-za poslední 2-3 roky jeden z nejzajímavějších titulů v SD. Vděčný motiv divadla na divadle nabídl v první půli mnoho komických situací, některé byly využity výborně, některé nebyly dostatečně vypointovány, občas bohužel i laciné vtípky. Absurdní humor rozhodně nenudil a byl až děsivě aktuální, mnohé postavy připomínají reálné osoby, i z oblasti mimo kulturu.
Ve druhé polovině nastal zlom, někdo se válel smíchy při pantomimickém panoptiku, já jsem byl trochu zklamaný (to není výtka souboru, ale autorce), že místo dovedení grotesky do konce sahá spíše k moralitě. Burcující!
Mr.jones 70 %
(zadáno: 19.5.2014, počet hodnocení: 12)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.