Stará aréna

Prezydent Krokadýlů

Premiéra: 6.5.2017
Podle stejnomené knihy Warrena Millera. Překlad knihy: Josef Škvorecký. Scéna: Radek Otýpka. Kostýmy: Natálie Pelcová. Hudba: Ondřej Malý, Vlastimil Burda. Režie: Pavel Gejguš.
Poslední uvedení: rok 2018.
Divadelní inscenace volně vycházející ze stejnomené kultovní knihy Warrena Millera o drsném dětství v Newyorském Harlemu a bídě jeho obyvatel, kterou mistrně přeložil do českého slangu Josef Škvorecký. Krokadýlové jsou parta černošských chlapců, kteří se potulují městem a žijí podle drsných zákonů ulice. Strhující vyprávění kluka, který vyrostl v betonové džungli, ve světě s jediným pravidlem silnějšího. Dojemný příběh o rozpadech fungujících rodin, které vedou k drogám, kriminalitě a bezdůvodnému násilí...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Stará aréna
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
78 %
7861000

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monulinka  70 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Souhlasím s Denisou, že konec neměl ten správný dopad. Jinak si inscenace drží dobré tempo a napětí, herci skvěle střídají jednotlivé postavy, i když pro mě bylo náročnější si zapamatovat všechna jména a neztratit se v tom. Rozhodně ale spokojenost. (viděno ve Venuši ve Švehlovce)
Teufel  60 %
(zadáno: 9.2.2018, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace má chvíle, kdy se diváka dotkne, kdy je lidská a kdy přenáší emoce (např. obraz u moře). V tu chvíli si člověk uvědomí, že by tak mohla vypadat celá, ale nevypadá. Na to, kolik se toho v ní namluví, ke mně mluvila jen zřídka, a to je škoda. Herecky není špatná, vysloveně mě ale prudila stylizace babičky. Prostor (Venuše ve Švehlovce) posloužil atmosféře dobře.
Denisa H.  70 %
(zadáno: 7.2.2018, počet hodnocení: 337)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Vzpomněla jsem si způsobem vyprávění a atmosférou na inscenaci Howie a Rookie Lee (DJKT v Plzni). Prezydentovi ale chybí správná gradace a úplné vyvrcholení. Alespoň já jsem odcházela s pocitem, jako by se mi nedostalo kompletního příběhu, jako by hra byla utnuta před poslední kapitolou. Obsahově tam závěr, a dosti chladný,je, ovšem režijně a dramaturgicky bohužel ne zcela dobře zvládnutý, vypointovaný. Ne tak, abych po konci vydechla užaslé 'no páni' a aby mi vstávaly chlupy hrůzou. Místo toho jsem si říkala 'A jak to tedy úplně dopadlo?' Škoda, potenciál tam byl a herci skvělí!
Prokop Dveře  100 %
(zadáno: 21.3.2021, počet hodnocení: 135)
Rivah  80 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 259)
Xviktorie  90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 46)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.