Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Venkov

Premiéra: 25.9.2021
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Režie: Janusz Klimsza.
Poslední uvedení: červen 2022.
Napínavý milostný trialog s nádechem morfia a skrytou hrou kámen - nůžky - papír. Lékař Richard a jeho žena Corina opustili velkoměsto a odstěhovali se na venkov, aby unikli před shonem, hlukem a všudypřítomnou agresivitou. V malebné krajině si ze staré sýpky vybudovali rodinný dům a začali žít obklopeni přírodou. Jedné noci Richard přiveze v autě dívku v bezvědomí, kterou údajně viděl ležet u cesty. Téže noci zemře jeho pacient, kterého měl Richard navštívit. A je po idyle, všechno se zvrtne. Ukazuje se, že Richard a Corina nemohou na venkově nalézt klid, protože pouhým vystěhováním z určitého prostoru a jeho stereotypů neuniknou před svou minulostí...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7031000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
10.1.2022 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
Crimpova hra se skládá ze série dialogů, které mají neobvyklou strukturu. Není totiž ani tak důležité, co se říká, ale co lze nalézt mezi řádky. V každé další scéně se objeví nějaké nová informace, která posouvá vnímání předchozího dění. Ze začátku tak inscenace udržuje diváka v napjatém očekávání, které ale postupně ochabuje. Trochu mě zklamalo, že zajímavý text nemá stejně zajímavé vypointování a závěr vyzní malinko do ztracena. Herecky je to ovšem ztvárněno velice dobře, hlavně Petra Janečková dokáže komorního prostoru Malé scény využít pro přesnou studii ženy, která zjišťuje, že žila v sebeklamu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Snekac  70 %
22.2.2022 | 293 hodnocení
+ souhlasím
Hned na začátku vás zaujme zajímavá scéna - diváci sedí po obou stranách pódia. Hra je tajemná, se zajímavými slovními hříčkami a dává na konci prostor k vlastnímu domyšlení celé situace. Určitě stojí za vidění.
Ady_111  70 %
6.5.2023 | 74 hodnocení
Unionboy  70 %
22.2.2022 | 452 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.