Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Zahradní slavnost

Premiéra: 5.6.2021 | 2:15
Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Svatopluk Sládeček. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Petr Hromádka. Režie: Břetislav Rychlík.
Poslední uvedení: květen 2022.
Absurdní komedie o nezadržitelném vzestupu nenápadného kariéristy. Mladý Hugo Pludek by měl pomýšlet na svou budoucnost, ale místo toho hraje šachy. Sám se sebou. Protože hráč, který vždy prohraje i vyhraje zároveň, se neztratí. A Hugo Pludek se skutečně neztratí, navzdory tomu, že vlivný Franta Kalabis mu jeho budoucnost nemůže vlivně naklonit, neb je právě zaneprázdněn zahradní slavností. Hugo se tam vypraví též, hravě pronikne do „principů“ likvidačního úřadu i jeho protistrany, totiž zahajovačského výboru, a stane se hlavou Ústřední komise pro zahajování i likvidování...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
55 %
5521000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
15.6.2021 | 1116 hodnocení
+ souhlasím
Vyprázdněnost frází funguje dnes stejně dobře jako v 60. letech (zvlášť po zkušenostech s komunikací politických elit o koronavirové krizi). Hugo Pludek je v podání P.Borovce nenápadným jedincem, který dokáže svou bezobsažností a tvárností dokonale ovládnout systém, v němž si nikdo nemůže být ničím jist. Rychlíkova inscenace akcentuje komické prvky, temnější podtóny až tolik nevyzní. Doslovnost závěru je trochu zbytečná. Ale jinak je fajn potkat se v pardubickém divadle s trochu jiným typem dramatiky, než na který jsme zvyklí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Skubanek  50 %
18.11.2023 | 64 hodnocení
Xcepek  60 %
22.1.2022 | 623 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.