Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Petr Markov, Miloš Macourek, Václav Vorlíček, Zdeněk Bartoš

Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Premiéra: 15.12.2012. Dramaturgie a texty písní: Zdeněk Bartoš. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Hudba: Matěj Kroupa. Choreografie: Martin Pacek. Režie: Šimon Dominik.
2:30 | Poslední uvedení: únor 2017.


Divadelní podoba slavné české filmové komedie. Ve vlhkém pražském domě na břehu Vltavy žije posledních sedm českých vodníků. Jejich domu, který je pro potřeby vodníků ideální, hrozí úředně nařízená asanace, o níž rozhoduje právník dr. Mráček. A tak hlava vodnické rodiny pan Wassermann rozhodne, že Mráčka je třeba utopit...
D10+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
57 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 30 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 30 %
(zadáno: 3.2.2014, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle se hodně nepovedlo. Na chebském Mráčkovi se ukazuje, jak obtížné je převést oblíbený film na divadelní prkna. Tvůrci nezvolili žádný vlastní jazyk, jen otrocky ilustrují filmový scénář, ale bohužel jim nedochází, že zákonitosti divadla a filmu jsou hodně odlišné. Přísnější měřítka snese snad jen scéna Karla Čapka. Přestavby se inscenátoři rozhodli zpestřit hudbou, která sice není úplně špatná, ale doplňují ji zcela tristní texty. 25%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Matouš Hájek 40 %
(zadáno: 13.2.2017, počet hodnocení: 57)
Hansel97 80 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 25)
Havranová 40 %
(zadáno: 25.5.2015, počet hodnocení: 7)
Hiko 60 %
(zadáno: 27.9.2014, počet hodnocení: 32)
Gabča 100 %
(zadáno: 18.3.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Asi jsem byla na jiném představení, než hodnotící přede mnou. Naprosto skvěle provedená věc, moc se nám líbilo. Myslím si že to nebylo lehké převést tento film na divadelní prkna, ale moc se jim to povedlo. A hudební doprovod je úžasný, skvělé písničky, které vám zní v hlavě, určitě doporučuji.
BloggarSumec 20 %
(zadáno: 27.2.2014, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto zoufalé provedení nepřevoditelného filmu na divadelní prkna. Režisér Bartoš by měl zanechat těchto pokusů, které jsou spíše než přínosem divadlu, przněním filmových komedií. Už Pane, vy jste vdova, kterou hrají v Mladé Boleslavi je děsný pokus. Zbytečně strávený čas v divadle. Je tolik kvalitních divadelních her, proč radši neinscenujete tyto? Propadák roku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.