Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo F. X. Šaldy Liberec

8. ročník festivalu WTF?! naloží divákům pořádnou porci současného divadla
[12.3.2019]
Festival současného divadla WTF?! proběhne v Liberci od 17. do 19. května. Původně malá akce vyrostla ve výjimečnou profesionální přehlídku divadel ze všech možných míst a i letos nabídne návštěvníkům nabitý program.

V pátek 17.5. WTF?! láká na oblíbené Divadlo pod Palmovkou, které představí divadelní adaptaci blogu s názvem Poslední důvod, proč se nezabít. V postapokalyptickém kabaretu s živou hudbou hraje trojice Tomáš Dianiška, Jakub Albrecht, Barbora Kubátová.

K hitům programu patří autorská komedie jednoho herce z prostředí supermarketů, hypermarketů, megamarketů a gigamarketů Pri Kase. Tvůrcem je slovenský komik Pavol Seriš, který za své originální autorské inscenace získal již řadu ocenění na světových festivalech.

Sobotním (18.5.) tahákem bude také novinka na repertoáru Divadla F. X. Šaldy SIALská trojčata. Kabaret o stavbě Ještědu od autorů Šumných měst Radovana Lipuse a Davida Vávry je od své premiéry v Malém divadle neustále vyprodaný. Hru, která si zasloužila bronz v liberecké anketě Kulturní počin roku 2018, tak mají šanci diváci vidět v rámci WTF?! a užít si ji ve festivalové atmosféře.

Diváci se mimo jiné mohou těšit i na populární pražskou partu Vosto5 s inscenací Proton!!!, mistry dobré loutkové zábavy Buchty a loutky s adaptací hororu Psycho Reloaded, nebo na spřátelený německý soubor Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau s představením The Walking Z. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, workshopy, koncerty a mejdany s místními DJs, které se protáhnou do pozdních hodin.

Neděle bude tradičně patřit dětem. Herecké Studio DFXŠ uvede v premiéře pohádkový příběh O vílách a Králi draků. Představení je součástí projektu "Princezna Julie", který je zaměřený na prevenci šikany ve školách. Je vhodné pro diváky od deseti let.

Od konce února je možné pořídit vstup na jednotlivé dny festivalu nebo cenově zvýhodněnou celofestivalovou vstupenku. Kompletní program a bližší informace naleznou návštěvníci na stránkách Šaldova divadla – www.saldovo-divadlo.cz.

zdroj zprávy: Jakub KabešKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.