Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Drak

Čeští, slovinští a estonští loutkáři si vyměňují zkušenosti
[4.2.2014]
V plném proudu je unikátní projekt výměny zkušeností loutkářů z České republiky, Slovinska a Estonska, v němž českou scénu zastupuje královéhradecké Divadlo Drak.

Projekt staví na fenoménu loutkářského řemesla v kontextu evropského kulturního prostoru a především reflektuje jeho současnou pozici na divadelních scénách v jednotlivých zemích. „Loutkáři z každého ze tří zapojených divadel budou v rámci projektu pracovat na inscenacích jednotlivých scén. Umožní jim to vzájemnou výměnu zkušeností a samozřejmě také otevírá dveře pro další působení v konkrétní zemi,“ vysvětluje dramaturgyně Divadla Drak Dominika Špalková.

První společné workshopy již proběhly v uplynulém roce. Jiří Bareš a Štěpán Uherka z dílen Divadla Drak navštívili Loutkové divadlo v Ljubljani, jejich kolegyně Tereza Dvořáčková se zase podívala do divadla Nuku v estonském Tallinnu. „Oceňuji velmi přátelskou a kolegiální atmosféru, která během celé naší návštěvy panovala. Všichni jsme se shodli, že setkání pracovníků divadelních dílen je velmi potřebné a přínosné, zvláště v případě tak izolované profese, jakou je výroba loutek,“ shrnuje společné poznatky vedoucí drakovských dílen, řezbář Jiří Bareš.

„V rámci tohoto projektu na přelomu února a března přivítáme a budeme hostit na residenčním pobytu zástupce divadel z Tallinu a Lublaně. Budou sbírat informace a vyměňovat si zkušenosti v našem domácím prostředí a prakticky se podílet i na výrobě nové inscenace Podivuhodný Cirkus doktora Tarzana, která bude mít premiéru 15. března,“ doplňuje ředitelka Draku Eliška Finková.

Projekt byl podpořen z fondu evropského programu Culture jako jeden ze třinácti úspěšných projektů, pocházejících od žadatelů z České republiky. Žádost podalo celkem 476 subjektů ze zemí Evropské unie, podpořeno z nich bude 114.


zdroj zprávy: Michal ŠebaKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.