Zpráva

Cirk La Putyka uvede La Putyku poprvé z opravdové „putyky“. On-line přenos večera inspirovaného první inscenací proběhne 13. května.
vydáno: 12.5.2020
Soubor Cirk La Putyka uvede poprvé svoji první inscenaci La Putyka z hospodského prostředí ve skutečné “putyce”. 13. května od 20.00 oživí jinak zavřený Hostinec u Bernatů v obci Třešňová živým novocirkusovým představením s dvaceti účinkujícími včetně několika unikátních hostů a kapely. Ve výsledku nepůjde o představení, jak jej znají návštěvníci divadla, ale spíše o večer touto inscenací inspirovaný, s mnoha překvapivými a novými momenty. On-line přenos na pomezí divadla a filmu, který má nyní za cíl podpořit nejen nezávislou kulturu obecně, ale i kulturu hospodskou, bude v rámci projektu Cirk La Putyka (A)live a #kulturunezastavis k vidění zdarma na sociálních sítích souboru a na Mall.tv.

„Osm týdnů bez diváků v divadle. Snažíme se každý týden přicházet s něčím novým, co bude bavit vás i nás. A tohle je trochu splněný sen. Co to bude? Divadlo? Film? Na jeden záběr. V reálné hospodě. Bez kostýmů, které znáte z divadla. S hereckými hosty. Kamera Jakub Jelen. To už je záruka, že se na to bude dát koukat. A když si k tomu dáte jedno či dvě, prožijete nezapomenutelný večer,“ říká principál souboru Rosťa Novák ml.

Soubor Cirk La Putyka připravuje dále nový kabaret POTaLESK z Ostravy, 25. května velkolepé otevření Jatek78 pro tolik diváků na místě, kolik jich povolí aktuální vládní nařízení, a nakonec 8. června premiéru inscenace Kaleidoscope. 11. června přijde také do českých kin dokument Na krev o bratrech Novákových, kteří tvoří jádro tohoto úspěšného novocirkusového souboru.

Více informací na www.laputyka.cz. Soubor Cirk La Putyka, který je z 82 % závislý na tržbách z představení, mohou zájemci podpořit na webu Darujme.cz (www.darujme.cz/projekt/1202156).

zdroj zprávy: Jiří Sedlák (ArtsMarketing.CZ)