Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo v Mostě

Festival Young for young 2016
[20.4.2016]
Tradiční divadelní festival zve své fanoušky do Městského divadla v Mostě i do Divadla rozmanitostí, a to od 1. do 4. června 2016. Diváci se mohou těšit na Městská divadla pražská, Divadlo Bolka Polívky, Západočeské divadlo Cheb, studentská představení Pražské konzervatoře, VOŠ herecké a pohádky Divadla D21 a soubor Buchty a loutky.

Zahájení festivalu proběhne 1. června, tedy na Den dětí. Podle toho divadlo volilo středeční program: O dopolední a polední program pro děti se postará Divadlo rozmanitostí. V 9:00 začíná pohádka Kocour v botách a ve 14:00 Dětský den s Nedloubej se v nose, kapelou DR, která hraje autorské písně pro děti. Odpoledne od 18:00 je pro rodiče s dětmi na Velké scéně MDM naplánováno představení Fimfárum v podání Západočeského divadla v Chebu.

Zároveň ve foyer divadla vznikne interaktivní výstava z kulis a rekvizit, které se v průběhu let objevily v inscenacích MDM. V Divadle rozmanitostí budou vystavené návrhy od dětí a žáků z okolí Mostu k pohádce O dvanácti měsíčkách.

2. červen přivítá na jevišti DR Buchty a loutky a jejich Norskou pohádku. Komorní scéna MDM uvede absolventské představení VOŠ herecké z Prahy – Smrtelné hříchy. Večer na Komorní scénu divadla zavítají Městská divadla pražská s inscenací Kdo se bojí Virginie Woolfové? s Veronikou Gajerovou, Alešem Procházkou, Viktorem Dvořákem a Veronikou Khek Kubařovou. Před představením převezme cenu Forever Young Alois Švehlík.

Třetí den festivalu zahájí v Divadle rozmanitostí Divadlo D21 a jejich Malá mořská víla pro nejmenší. Na Komorní scéně MDM tentokrát přivítáme Divadlo Na Rejdišti Pražské konzervatoře s představením V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus. O večerní program se postará mostecká činohra s inscenací Podivný případ se psem.

Závěrečný, sobotní den bude ve znamení workshopů a prohlídek divadla. Milovníci tance se mohou těšit na lektora Michala Mášu. Divadlo rozmanitostí uvede nejnovější pohádku O dvanácti měsíčkách. Závěrečným představením festivalu bude inscenace DNA Divadla Bolka Polívky se samotným panem Polívkou v hlavní roli.

Vstupenky na 6. ročník festivalu jsou již v prodeji!

zdroj zprávy: Tereza BraumováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.