Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Pidivadlo

Nový festival PidiFest
[26.5.2012]
Vyšší odborná škola herecká pořádá první ročník PidiFestu, který bude probíhat od pondělí 28. května do soboty 2. června. Patronem festivalu je Aleš Cibulka. Zahajovací ročník představí během jednoho týdne aktuální práce studentů. Program zahrnuje i řadu doprovodných akcí. Například Dětský den s PidiFestem. Uskuteční se 1. června nejen v prostorách divadla, ale též v přiléhající části parku na Letné – poblíž divadla a Národního technického muzea. Vstupné je na všechny představení, včetně doprovodných akcí zdarma. Pidifest se chce zařadit do mapy studentských festivalů v České republice.

„Program festivalu je profilován tak, aby představil obě tváře Pidivadla - jak studentské projekty, tak tvorbu pro děti. Každý festivalový den má svého moderátora z řad studentů. Pro večerní hudební produkce jsme přizvali i absolventy školy. Chceme oslovit co nejširší skupinu diváků a dát jim vědět, že si k nám mohou najít cestu nejen na víkendové pohádky, ale i na naše večerní představení. Nabízíme klasiky moderního dramatu, současné komedie i původní muzikál,“ představuje program festivalu a vlastně i celého Pidivadla Tereza Braumová, studentka druhého ročníku herectví. Studenti se na festivalu podílejí nejen prostřednictvím svých inscenací, ale spolupracují i na dramaturgii, propagaci či organizaci celé události.

„Pro začínající herce je na začátku jejich profesní dráhy důležité získat první diváky a zároveň přitáhnout i pozornost jejich budoucích režisérů, či ředitelů divadel. Zároveň je velmi důležité mít možnost srovnat výsledky vlastní tvůrčí práce se svými kolegy z jiných ročníků. I k tomu může koncentrovaná přehlídka studentského divadla přispět,“ přibližuje cíl festivalu Věra Kmochová, ředitelka školy.

Patron festivalu odstartuje divadelní maraton!
Patronem prvního ročníku PidiFestu se stal Aleš Cibulka. Patří k předním moderátorským osobnostem v Čechách a zároveň je také absolvent Vyšší odborné školy herecké. Festival bude slavnostně zahajovat. „Na své začátky na škole vzpomínám rád a pravidelně se do Pidivadla vracím. Věřím, že v inscenacích, které jsou součástí programu, poodhalíme i zrod některých budoucích divadelních, filmových či moderátorských osobností,“ přibližuje své rozhodnutí podpořit festival Aleš Cibulka. Úvodním představením je původní muzikál Lysistrata, který pro studenty 2. ročníku napsal Zdeněk Dočekal. Hudební komedie inspirovaná klasickým námětem nastudovala Rita Jasinská.

Festival nabídne v 6 dnech 14 studentských inscenací, hudbu, workshopy i speciální festivalové hosty. Dětského programu se účastní také soubor Ty-já-tr. Celý program spolu s dalšími informacemi a aktualitami naleznete na oficiálním webu festivalu: www.pidifest.cz.

zdroj zprávy: Barbora JánováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.