Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo v Mostě

Osmý ročník Festivalu Young for young v Mostě
[24.10.2018]
Tradiční divadelní festival zve všechny své fanoušky do Městského divadla v Mostě a Divadla rozmanitostí ve dnech od 30. října do 3. listopadu 2018. Festival nabídne leccos zajímavého a různorodého jak na Velké, tak Komorní scéně.

Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze inscenaci podle legendárního Bradburyho románu (451º Fahrenheita), Městské divadlo v Mostě nabídne hru pro mládež, jejich rodiče, ale i všechny dospělé diváky (Homevideo) - napínavou divadelní hru o dospívání a o tom, jak mohou sociální média a kyberšikana změnit normální život člověka. Skvělí klauni a performeři Filip Teller a Pavol Seriš zahrají divadelní stand-up o Češích a Slovácích, z Brna zde bude hostovat BuranTeatr s ekonomickou komediální inscenací Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka přátelé!.
Závěr festivalu bude patřit jedinečnému novému Cirku La Putyka a jejich divadelní básni Up End Down.

Studenti se mohou těšit na představení z pražské DAMU (Choroby mládí), z brněnského divadla Polárka (Naše třída) nebo na Činoherní studio a jejich inscenaci Ronja, dcera loupežníka. V divadle rozmanitostí se představí soubory z Divadla Lampion Kladno (Pračlovíček), Jihočeského divadla České Budějovice a Damúzy Praha (s pohádkou pro nejmenší s názvem Moment). Soubor Divadla rozmanitostí připravil Pohádku na předpis pro nejmenší diváky a teenagerům se představí s autorskou inscenací propojenou prvky činoherního, hudebního a výtvarného divadla o divoké jízdě mladého rebela napříč denním i nočním městem s názvem Bez keců a bez autorit!.

V průběhu festivalu jsou také připraveny off programy – před každým večerním představením se mohou diváci těšit na vystoupení mladých umělců – taneční a hudební vystoupení v převážném zastoupení základních uměleckých škol v Mostě. Na programu je také divadelní a improvizační workshop se zkušenou lektorkou souboru BuranTeatr Brno Barborou Herucovou a pro nejmenší děti máme naplánovaný koncert kapely složené z členů souboru Divadla rozmanitostí - Nedloubej se v nose.

Závěr festivalu již tradičně patří předávání ceny Forever young (tedy navždy mladý), kterou umělecké vedení festivalu každý rok uděluje vybranému divadelnímu umělci. Ocenění je určeno tvůrcům, kteří mají za sebou obdivuhodnou kariéru a jsou stále činní, kreativní a mladí duchem.
V předcházejících ročnících festivalu obdrželi cenu Forever young Luba Skořepová (2010), Lubomír Lipský (2011), Květa Fialová (2012), Stanislav Zindulka (2013), Iva Janžurová (2014), Jaroslav Satoranský spolu s Evou Klánovou (2015), Boleslav Polívka a Alois Švehlík (2016). V loňském roce byl oceněn pan Jiří Suchý. Je nám ctí, že v roce 2018 převezmou cenu Forever young paní Daniela Kolářová a pan Miroslav Středa.

Milí diváci, těšíme se na vás, a přejeme si, aby vám festival Young for young, jako projev autentické kultury, zprostředkoval hlubší a pestřejší zážitky a zkušenosti. Pevně doufáme, že se nám v „tekuté“ postfaktické době podaří přinést do všedního chaotického života trochu radosti, pravdy a lásky.
Více informací a rezervace vstupenek na www.divadlo-most.cz, nebo Facebooku Městské divadlo v Mostě a Young for young.

zdroj zprávy: Lenka KrestováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.