Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo Zlín
> Ovčáček miláček

Ovčáček miláček v přímém přenosu už 20. listopadu
[11.11.2017]
Téměř 80 kin, první vyprodané sály a první přidané projekce...
V pondělí 20. listopadu 2017 bude od 19 hodin do kin po celé ČR v přímém přenosu z Městského divadla Zlín vysílán druhý díl populárního ovčáčkovského kabaretu. Nese tentokrát název Ovčáček miláček a pomalu, ale jistě začíná kráčet ve šlépějích svého staršího bratříčka. Ten byl do kin vysílán v únoru a dosáhnul tehdy zcela nečekaných výsledků a celkové návštěvnosti 17 a půl tisíce diváků.


Stejně jako v únoru, tak i nyní hlásí některá kina vyprodáno mnoho dní před samotným přenosem a nasazují opakování ze záznamu. To je v tuto chvíli případ pražských kin Lucerna, Dlabačov a Atlas, plzeňské Besedy, kina Na Fialce v Říčanech, a stejně tak Cinestaru na pražském Andělu, kde už je na přímý přenos v prodeji druhý sál. Velice blízko vyprodání jsou v tuto chvíli rovněž Národní divadlo Brno, kino Boskovice, kino Kotva v Českých Budějovicích a další. Vyprodáno je v tuto chvíli také samotné představení kabaretu ve Velkém sále Městského divadla ve Zlíně a jedná se od srpnové premiéry již o sedmou vyprodanou reprízu v řadě. Nejaktuálnější informace a odkazy na předprodeje vstupenek v jednotlivých kinech jsou k dispozici na webových stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

„V závěru představení překračuje jak rámec kabaretu, tak hranice divadla. To když celý ten perverzní obraz současnosti pronikají orwellovské a tolkienovské proudy, jež si až překvapivě dobře rozumějí s naladěním písniček Karla Kryla, které v Ovčáčkovi miláčkovi neznějí vůbec nostalgicky a pateticky, nýbrž mrazivě současně.“
Petr Fischer, Hospodářské noviny

Michálkovy prognostické omyly
Druhý díl nekorektního kabaretu Ovčáček miláček rámcuje superdebata se superkandidáty na superprezidenta super České republiky. Autor a režisér Petr Michálek v srpnu, tedy v čase premiéry, odhadoval celkem 128 kandidátů, mezi kterými jsou David Rath, Bohuslav Sobotka, Jiří Kajínek, Jiří Čunek, či Jiří Paroubek. Prognostik tedy z Michálka asi nebude, ale jisté je, že díky tomuto rámci a díky tomu, že je sestaven z autentických výroků, které v uplynulých měsících zazněly z naší politické scény, zůstává kabaret stále zcela aktuální. A do přenosové reprízy bude navíc přidána epizodní postava s několika hláškami s gulama.

Nejlepší momenty inscenace
Základ mozaiky mnoha různorodých střípků z mediálního prostoru, z nichž je kabaret poskládán, je především ohlédnutí za klíčovými politickými událostmi roku 2017. Nejde však o nějaké listování vzpomínkovým albem u kávičky s dortíkem, které se na nás za chvíli vyvalí ze všech televizí a časopisů. Michálek stříhá a dopisuje jednotlivé události tak ostře a hustě za sebou, že kromě bouřlivého smíchu diváci nejčastěji komentují viděné při následných debatách slovy: „Když si díky vašemu kabaretu uvědomím, v čem tady žijeme, tak se mi chce spíš brečet.“ Pointou všeho je pak zásadní odhalení Jiřího Ovčáčka. Ten, stejně jako v prvním díle, dostane havlovskou otázku: „Kdo vy vlastně jste?“ Ovčáček tentokrát odpoví bez vytáček a všem vyrazí dech. Jeho odhalení bezesporu patří k vrcholům večera.

Další skvělé okamžiky inscenace jsou například mistrovská kreace Rostislava Marka na motivy parlamentního vystoupení Luboše Zaorálka (žumpa a jediný vtip, který Zaorálkův otec znal) či vzhledem k reálné předloze možná až příliš elegantní, ale o to věrohodněji hysterická Michaela Jílková v podání Marty Bačíkové nebo skvělý Punťa Pavla Vacíka v momentě, kdy první dáma Ivana Zemanová navštíví v rámci neprobíhající prezidentské kampaně svého manžela psí útulek. Zdeněk Julina skvěle a věrně ztvárňuje Andreje Babiše, jehož svatba s Českou republiku je pak jedním z těch výše zmíněných momentů, při kterých mrazí a některé diváky dohánějí až k slzám.

Svět zhrubnul, Ovčáčku, skoč!
V rámci propagace přenosu běží v kinech již asi dva týdny také tklivá píseň Jiřího Ovčáčka Svět zhrubnul napsaná na motivy skutečných událostí tak, jak je skutečný Jiří Ovčáček zachytil na svůj oficiální twitterový účet. Ovčáček ji zpívá ve výšce 12 pater na střeše libereckých hotelů během ústavní krize na jaře 2017. Všímá si, že světlo kavárny pražské zas podivné bliká. Ze střechy pak na svůj twitter fotí proradné stoupence Bohuslava Sobotky, jak na Ovčáčka křičí: Jiříku, skoč! Povedené video Městského divadla Zlín je k vidění například zde: https://youtu.be/IFlH4t9aOZY.

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN

Kam na Ovčáčka miláčka:
20.11.2017 | 19.00 | přímý přenos
Boskovice – Kino Boskovice
Brno – Národní Divadlo
Břeclav – Kino Koruna
Česká Lípa – Kino Crystal
České Budějovice – CineStar
České Budějovice – Kino Kotva
Děčín – Kino Sněžník
Domažlice – Kino Čakan
Duchcov – Kino Lípa
Dvůr Králové – Kino Svět
Havířov – Kino Centrum
Hodonín – Kino Svět
Hradec Králové – CineStar
Humpolec – MKIS Humpolec
Chomutov – Kino Svět
Jablonec n. Nisou – Kino Radnice
Jičín – Biograf Český ráj
Jihlava – CineStar
Jihlava – Kino Dukla
Jilemnice – Kino 70
Kadaň – Kino Hvězda
Kladno – Kino Hutník
Kolín – Kino 99
Kopřivnice – Kino Kopřivnice
Kralupy n. Vltavou – Kino Vltava
Kroměříž – Kino Nadsklepí
Kutná Hora – Kino Modrý kříž
Liberec – CineStar
Litomyšl – Kino Sokol
Litoměřice – Kino Máj
Litvínov – Citadela
Lysá n. Labem – Kino Lysá n. Labem
Ml. Boleslav – CineStar
Náchod – Kino Vesmír
Napajedla – Kino Napajedla
Nový Bor – Městské kino
Nový Jičín – Kino Květen
Olomouc – CineStar
Olomouc – Kino Metropol
Olomouc – Pastiche Filmz
Opava – CineStar
Ostrava – CineStar
Ostrava – Kino Art
Pardubice – CineStar
Plzeň – CineStar
Plzeň – Kino Beseda
Praha 1 – Kino Lucerna
Praha 1 – Kino Lucerna
Praha 5 – Cinestar Anděl
Praha 6 – Kino Dlabačov
Praha 8 – Kino Atlas
Praha 9 – Cinestar Černý most
Prostějov – Kino Metro 70
Přerov – Kino Hvězda
Řevnice – Kino Řevnice
Říčany – Kino Na Fialce
Semily – Kino Jitřenka
Slaný – Městské kino Slaný
Štětí – Kino Štětí
Šumperk – Kino Oko
Teplice – Kino Květen
Tišnov – Kino Svratka
Turnov – Kino Sféra
Týn n. Vltavou – Kino Sokolovna
Uherský Brod – Kino Máj
Uherské Hradiště – Kino Hvězda
Valašské Klobouky – Kino Svět
Varnsdorf – Centrum Panorama
Veselí n. Moravou – Kino Morava
Vsetín – Kino Vatra
Zlín – Golden Apple Cinema
Znojmo – Kino Svět
Žamberk – Kino Žamberk

20.11.2017 | 21.00 | záznam
Praha 1 – Kino Lucerna
Praha 8 – Kino Atlas
Plzeň – Kino Beseda
Říčany – Kino Na Fialce
21.11.2017 | 19.00 | záznam
Říčany – Kino Na Fialce
25.11.2017 | 21.00 | záznam
Praha 6 – Kino Dlabačov
Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.