Blog uživatelů i-divadla

Cajkovní verze!
vydáno: 1.9.2021, Bertos

Kouknou milí redaktóři, nevím co jim na Vinohradech provedli..asi si musej platit lupeny, nebo jim nedali chlebíček zadara, páč jinak si neumím vysvětlit ten kotel, co většinou vinohradskejm dávájí. Možná by bylo fajné, sundati obrázek Becketta z nadpostelí a místo hledání nejvyššího smyslu a poselství se jít taky občas jednoduše pobaviti mezi prostý lid. Oni se tu někteří místní samozvaní kritikové (moji maličkost nevyjímaje) umí hezky rozdováděti.  Například hláška "prvoplánové kostýmy" opravdu pobavila. To jako měli mít na hlavách antény z alobalu a místo hadrů hajzlpapír nebo jak?

Ale k samotnému zážitku.  Vyzdvihl bych kapelu! (a to doslovně, páč přes harmonikáře nebylo z první lajny vůbec vidět ) Rozhodně klobouček před aranžemi, páč ty byly uctivé k původní vezri, přitom hodně svojské.  Něco jako když chcete sbalit sousedovic patnáctku - taky budete originální, ale přitom dokážete jemně kroužit okolo, aby se nevyplašila. Není co vytknout, hráli Páni a je li to jejich dílo, pak jsem si ty ruce jejich směrem nevyplácal zbytečně. Chválím zejména basokytáry, škopky, harmoniku a housle. Ono jich tam vlastně víc nebylo. A jo! Poklona patří taky zvukařům, protože počítám, že tady svačinka a šlofíček nehrozily. Perfektní práce!

Jak už jsem psal v hodnocení, bavil mě i sbor, páč narozdíl od některých "muzikálů", tady si s tím dal někdo práci. Ostatní pěvci taky fajn, někteří dle svých možností, ale hált Lamborovi bylo nadělíno a v těch jemných partech byl fakt k sežrání. Tedy alespoň dle toužebných výrazů dam v hledišti a stavu sedadel po jejich odchodu ze sálu. Těm z pod roušek krom slziček občas ukápla i slina jak švihadlo. Z toho usuzuji, že asi ne jen kvůli zpěvu. Mrzí mě, že mám zatím stále jen jedno pohlaví a jsem o tenhle druh zážitku chudší. Manželku jsem ale z divadla musel tahat násilím a ještě dloho do noci jsem jí vysvětloval, že mně by plochý břicho a blond vlasy fakt neslušely.

Co chcete v baladě za herecké výkony vy bubákové?! Tady má prostor k rozjezdu jen Mageri s velitelem a to se povedlo. Zbytek hrál svoje role tak, jak měl. Osobně je pro mě Balada srdcovka, takže jsem ji viděl v mnoha verzích i v nejzapadlejších divadlech a dírkách českých.  Dá se možná souhlasit s tím, že malinko scházely emoce. Zase byla tajemnější atmoška jak díky děvčátkům, která se po celou dobu roztomile povalovala po jevišti, tak i díky povedené scéně a zvuku.

Za mě po té Morávkové z Provázku, nejpovedenější verze. Ani minutu jsem se nenudil. Naprosto profi odladěná záležitost. Nenechte se odradit podhodnocením a jděte to omrknout. Neprohloupíte!


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.