Blog redakce i-divadla

Horečka sobotní noci v Kalichu...
vydáno: 14.10.2014, Iva Bryndová

a mé dojmy a pocity z ní...

Tanečně je to pecka. Jednoznačně vynikající výkony v absolutním čele s Honzou Křížem, kterému patří nejhlubší poklona za jeho výkon. 
Je to prošpikované energií a radostí ze hry - podobně jako několik předchozích kalichovských muzikálů. Podobně jako v těch předchozích, i tady jsem měla pocit, že schopnosti kalichovské muzikálové "company" rostou a rostou a celé je to čím dál lepší.
I pěvecky to bylo výborné. 
Navíc dokonale vymyšlený a padnoucí light design, funkční a jednoduchá scéna, která se tentokrát většinou obešla bez dlouhých zdržovacích přestaveb a v hledišti i na jevišti navozená báječná atmosféra (alespoň tak působila).

Ale stejně to nebylo lepší, než ty předchozí. Někdy prostě ani všechno to výše uvedené nestačí.

Proč ne?
Jednak mi vážně není blízký tenhle hudební styl, takže disco jsem neocenila (ačkoli jej právě zmiňovaný light design a vše ostatní dokonale navodilo), a jednak jsem marně, ale skutečně absolutně marně hledala příběh a nedej bože nějakou jeho pointu (uznávám, že filmová předloha mě minula, a ač jsem byla upozorňována předem, i tak jsem čekala, že tam té sociální problematiky, a tudíž příběhu bude víc). 
A s tím z mého poledu souvisí i herecké výkony -  těžko v tom pořádně co hrát.
No a jako vrchol všeho texty… škoda mluvit. Už fakt, že ne málo z těch písniček již do češtiny přeložených bylo, a poměrně slušně, zpěvně, chytlavě a smysluplně, tomu nepomáhá, a potom, pro mě nejpozitivnější na celých textech byla chvíle, kdy mi text Tonyho sóla přišel dobrý tak pro Karla Gotta (výborný pro něj, se vší úctou ke Karlu Gottovi)… Prostě se z mého pohledu nepovedly, a tudíž tomu už vůbec nepomohly.

Škoda. Zejména pro účinkující, protože Jan Kříž, Alžbeta Bartošová, Marie Blahynková, Roman Tomeš, Zbyněk Fric, Ladislav Korbel, Juraj Bernáth, Michal Pleskot, Lucie Novotná, Oldřich Smysl i všichni další si jednoznačně ovace zaslouží. 

(Viděno 4.10.2014 odpoledne)


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.