Blog uživatelů i-divadla

POZVÁNKA: Znojmo žije divadlem
vydáno: 6.8.2015, Klára Tesařová

Publikováno primárně (i s fotkami) na blogu: http://klarat.blog.idnes.cz/

Od středy 12.8. až do neděle 16. 8. 2015 proběhne jíž třetí ročník akce s názvem Znojmo žije divadlem.

Ve městě vína a okurek v první polovině srpna bude nejen značně zvýšená venkovní teplota, ale i koncentrace divadelního vyžití. První den festivalu, ve středu 12. srpna, zahájí Shakespearovou klasickou zcela neklasicky Divadlo Husa na ProvázkuRomeo, Julie a já. Téměř souběžně na hradebním příkopu domácí divadelní spolek Rotunda rozehraje rytířskou veselohru Hadrián z Římsů. Čtvrteční večer 13. srpna se ponese v metalovém duchu. Seskupení Wariot Ideal předhodí příběh o touze dosáhnout na metalový vrchol s názvem Heavy metal soap opera. Před víkendem, v pátek 14. srpna, následuje silné téma holocaustu od brněnského Divadla Líšeň. Kovové loutky, šrot a ostnatý drát, to všechno v inscenaci Hygiena krve. V sobotu se opět trochu zasmějeme, a to při komorním představení Komediografu Tomáš Matonoha a Vladimír Polívka v představení s více než výstižným názvem Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská. A na úplný konec samozřejmě dvojitá dávka. Neděle 15. srpna nabídne nejprve sondu do života sedmi různě starých žen Dokumentárního divadla žen bez domova Jako doma. Následně festival uzavře Malé divadlo kjógenu třemi fraškami v japonském stylu.

A nezapomene se ani na děti. Ty si na své přijdou 14. a 15. srpna. Buď se v pátek přijdou zchladit na představení Vojty Švejdy ARKTICKÝ ROBINSON, aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla, které se odehraje v obřím iglů, nebo v sobotu zvolí návštěvu Indie s Divadlem Líšeň a stínohrou Sávitrí.

Určitě se ptáte na vstupenky. Můžete si vybrat určitá představení a zaplatit jen to, co opravdu „zkonzumujete“. Cenové rozpětí se pohybuje od 50 Kč za dětská představení, většina her je za 120 Kč, ale víc jak 200 korun z peněženky nevytáhnete. Nebo zvolíte výhodnou permanentku úplně na všechno za 450 Kč. Rezervuje se zde: http://www.vstupenkyznojmo.cz/list. Většina titulů je uváděna v šapitó na Horním náměstí nebo rovnou pod širým nebem. Neváhejte a dojeďte do Znojma ještě před vinobraním. Tentokrát ne na burčák, ale na divadlo.

---

Zdroj informací:

http://www.znojemskabeseda.cz/poradame/znojmo-zije-divadlem-1/


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.