Blog redakce i-divadla

Vězeňské rozhovory jako svérázná psychoterapie
vydáno: 8.6.2015, Lukáš Dubský

Hra založená na rozhovorech ruské novinářky Varvary Fajer s vězeňkyněmi. Zpočátku se zdá, že se rozhovory budou točit jen kolem drsného vězeňského života, spáchaných zločinů a vztahů vězeňkyň k mužům.

Nakonec se ale ukazuje, že tato práce je pro novinářku (čím dál zajímavější K.Leichtová) něčím víc - je to svérázná terapie, která jí má pomoci pochopit, jak by se ona měla vypořádat se svým neutěšeným vztahem. Jak má získat zpět svého přítele, po kterém stále touží, ale on se jí straní a ponižuje ji? Nebo se má spíš pomstít? Rozdíly mezi novinářkou a odsouzenými ženami se smazávají. Všechny chtějí totéž, jen některé měly větší odvahu to uskutečnit - ať už je to sadistická Olga (P.Skružná) nebo jako z jiného vesmíru působící, úsečná Bella (vtipná kreace E.Vrbkové).

Hra je sexuálně velmi explicitní (textově, nikoliv v jevištní akci), místy to působí trochu prvoplánově, ale zase to přispívá k naturalističtějšímu vyznění inscenace. ZLOČINY.ŽENY.DOC je kus, který obsahuje i poměrně specifický humor, který asi nemusí sednout úplně každému.

Obecně je to netradiční kus, který se liší od zbytku repertoáru Divadla Komedie, ale do dramaturgického ohledávání východoevropských autorů dobře zapadá.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.