Komentáře

Blog: Diváku divadelní, tys hovado....?

zpět na komentáře

Reakce na příspěvek:
Mouser - 22.2.2012, 12:07:44
do útoku? :)
Těžko hledat nějaké jednotné účinné řešení, tu pro babču s bonbóny, tam pro sígra, s nímž to v kolektivu vrstevníků mlátí mnohem více než doma, nebo pro toho nažehleného pána s pyšným nosem, který je při smskování osvětlen mobilem tak, že ho vidí celé divadlo. Chování lidí ve společnosti zparchantělo jako zparchantěla celá společnost. Ti, co se jdou vyvenčit do divadla jednou za rok, ztratili návyky, mnohým sígrům a teenkám se návykům pravděpodobně od rodičů nedostalo a ten, kdo si zaplatil drahý lístek, možná právě z toho titulu návyky používat odmítá.

Oko za oko a zub za zub, říká se, možná by mohlo platit toto: Jestliže oni svou bezohledností a nekulturním chováním pohrdají ostatními, nevidím důvod, proč jim neukázat, že my pohrdáme jimi. Teď jde o to jak. Já jsem cholerik, tak mě nebrat vážně. Jednou jsem třeba o pauze seřval nevycválanou holčičku s ještě nevycválanější, tzv. moderní maminkou. Ta zaútočila zpátky, ale po pauze už se nevrátily. Klid, návrat k soustředění, tedy vítězství!? V Brně jsem zas prásknul fotografa, jenž cvakáním rušil na premiéře celé své okolí. Oháněl se před inspektorkou hlediště, jak to má od PR divadla povolené. Samozřejmě povolené neměl nic, jak PR vzápětí potvrdila. Před pár dny na představení RockOpery nějaký dement to bezostyšně práskal dokonce s bleskem, zasloužil by vypráskat...
Dodnes si taky pamatuju, jak Hynek Čermák gestem přerušil představení, bylo to v Divadle v Celetné, vlítnul do jedné ze zadních řad, rozdupal brambůrky a sígr byl najednou takhle malinkatej.

Zkusme slušně upozornit povídavé babičky, vrhnout jednoduchý pohled na pachatele prohřešků (účinné!), přitvrdit v případě barbarů, nad nimiž rozum zůstává stát. Takové vyštípat z divadla!

Autor příspěvku:

Název příspěvku:


Text příspěvku:Kontrola proti spamu: opište následující kód čtyřijednajednačtyřinula

Zobrazit náhled příspěvku


Pravidla slušné diskuse a korektního vedení blogu