Blog uživatelů i-divadla

Představení muzikálu V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus (27. 11. 2015, Divadlo Na Rejdišti)
vydáno: 30.11.2015, Romanec

Představení muzikálu V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus (27. 12. 2015, Divadlo Na Rejdišti)

Na úvod musím říci, že jsem se bavil, prostě mě to bavilo, smál jsem se, usmíval, uškleboval, prostě jsem s tím příběhem šel. Trochu to mé nadšení ochladlo před přestávkou, kdy jsem si občas již poposedával. Měl jsem strach z druhé půlky, ale ten se během chvíle po jejím začátku ztratil. Takže jsem se bavil až do konce. Co jsem však přes vše dobré navíc zaznamenal také. Často jsem přes hudbu nerozuměl textu (hraje živá kapela), u některých jsem měl vůbec problém s hlasitostí jejich projevu, především u zpěvu. Nevím, ale snad mimo tří aktérů a sborovek jsem měl velký problém vůbec se zpěvem, občas mě to hodně řezalo v uších. Možná to komedie snese, ale ta čistota zpěvu prostě chyběla. To se nebavím o vyvrcholení skladeb, kde se dá snést mnohem více a je to občas i na místě, což mnohdy bylo, třeba u Hysteria Lukáše Kofroně jsem to i vzal.

Hlavní představitelé však své charaktery perfektně utáhli po herecké stránce. Snad všichni zaslouží velkou poklonu. Výborně jsem se bavil například ve výstupech Gloriususe Milana Ligače. On i Lukáš Klíma byli navíc odzbŕojujícími eunuchy :-). I naivita Filie a Hera Štěpánky Fingerhutové a Lukáše Kunze byla uvěřitelná a nutila vás k stálému úsměvu. Směr příběhu pak dával jistý Pseudolus Matouše Zaha. Režisér představení si společně s herci vyhrál s jednotlivými charaktery postav, proto si myslím, že nebylo na jevišti malých rolí. Všechno ostatní si jistě časem sedne, od posunu a hraní si s charakteristikou postav, zapomenutí textu, po předčasné příchody, vstupy, slova.

Překvapila mně příjemná choreografie, která nebyla přehnaná a hrála s příběhem, ač občas chumel na malém prostoru se tvářil podivně, ale i to může být záměr, navíc většina již měla choreografii více méně zvládnutou.

Znovu však chci říci, přes to co uvádím, že jsem se bavil a z představení domů jsem šel s dobrým pocitem, !možná bych měl napsat, aby ne!, když je to komedie. Přitom dobrou komedii udělat je snad nejtěžší z možného. A to se myslím povedlo celému realizačnímu týmu i všem hercům, jejichž nasazení bylo úžasné. Jak scéna, kostýmy, tak i nakonec krásný plakát a program muzikálu, tak i to vše dotvořilo příjemný dojem z Pseudola. Půjdu se podívat tak za dva měsíce, abych věděl kam se Pseudolus posune. Děkuji za příjemný večer.


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.