Blog uživatelů i-divadla

Co zbylo z Anděla se nyní ptají studenti Divadla na Orlí
vydáno: 1.4.2015, Slecna_divadelni

Publikováno primárně na http://www.studentpoint.cz/53-divadlo/10951-co-zbylo-z-andela-se-nyni-ptaji-studenti-divadla-na-orli#.VRxlCvmsV2s

16.5.2013

Scénický koncert, inspirovaný poezií Jana Skácela a Milana Rúfuse, je autorským česko-slovenským projektem studentů 4. ročníku muzikálového herectví.

Studenti pod vedením Jany Janěkové předvádí divákům po Footloosu, Pokrevních sestrách i Tanečním maratonu na Steel Pieru svůj poslední projekt – Co zbylo z anděla.

Malinké kino na předměstí,
malinké jako lidské štěstí,

a před ním zaprášený akát.

Tam služky chodívaly plakat,
a slzy upřímné a jasné,
v takovém kině když se zhasne,

chutnají na rtech jako moře...

Těmito slovy začíná Ondřej Studénka hodinové pásmo českých a slovenských textů v písních, které byly převzaty z poezie už zmíněného Skácela a Rúfuse.

V doprovodu menšího orchestrálního seskupení, kdy za klavír usedla vynikající Dada Klementová a zbytek hudebních těles obstarali pouze hráči na housle, kontrabas a saxofon s klarinetem, studenti předvedli své pěvecké i pohybové kvality ve dvou desítkách skladeb.

Diváci si teď mají možnost vychutnat a užít zpěv jednotlivců, ale také slyšet zajímavé spojení dvojic, které mezi duety nemají obdoby.

Celkově jde o příběh ze života, kdy člověk hledá, nachází, ztrácí... Jsou v něm velmi dobře zachyceny emoce, které se divákovi doslova vpijí pod kůži. Nedá se slovy popsat, musí se to zažít!

Pokud vám to z nějakého důvodu nevyjde, nezoufejte! Můžete se vydat ještě na Pokrevní sestry (20. a 21.května), Taneční maraton na STEEL PIERu (22. května) a Footloose (23.května).Jste zvědaví, jak se povedlo básně převést do melodií a písňové podoby, a jak jsou na tom studenti muzikálu vlastně se zpěvem? Vyražte tedy do Divadla na Orlí. Máte poslední možnost, a to už jen do pátku. Lístky si můžete rezervovat na stránkách divadla.


Opravdovou konečnou pro ně budou až poslední představení k příležitosti Divadelního světa, a to 8. června Taneční maraton na Steel Pieru a 11. června Pokrevní sestry/Bloodsisters.

Studenti se rozloučí 24. května, kdy si na konec absolventského týdne připravili program sami. Na závěr se symbolicky předají karty od divadla nastupujícímu ročníku muzikálových herců.

 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.