BodyVoiceBand

Večer tříkrálový

Premiéra: 15.12.2017 | Obnovená premiéra: 6.1.2020
Překlad: Martin Hilský. Úprava: Zuzana Burianová, Tereza Verecká. Dramaturgie a texty písní: Tereza Verecká. Výprava: Paulína Bočková. Hudební spolupráce: Petr Šmíd. Režie: Zuzana Burianová.
Poslední uvedení: rok 2020.
Jedna z posledních Shakespearových komedií, do níž už prosakuje smutek. Dívka jménem Viola přežije ztroskotání a ocitá se na ostrově plném jiných ztroskotanců, kteří, zahleděni sami do sebe, se snaží vyznat ve svých citech. Na vlastní povinnosti nikdo nemyslí. Ve světě přehlušeném hudbou každý slyší jen ozvěny svých tužeb...


inscenace již byla stažena z repertoáru

BodyVoiceBand
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
83 %
8331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pepca  90 %
10.1.2020 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Mám velmi rád BVB a na tuto "klasiku" jsem šel se zvědavostí. Odměnou mi bylo výtečné představení a nejlepší divadelní přestávka v životě! Styl zpracování mi sedí úplně přesně a tomu, kdo má rád tvorbu BVB nebo třeba Divadlo letí nebo Geisslery, tomu mohu představení velmi doporučit. Kdo jste víc konzervativní, můžete to také zkusit, ale bude to risk..
J.anek  70 %
6.1.2020 | 433 hodnocení
+ souhlasím
Tahle komedie převleků se mi motá s jinými Williamovými taškařicemi a v lásce ji nemám. Zato mám v lásce BodyVoiceBand - a po dnešku zase o trochu víc. S textem si herci pohrávají s bravurou, odkrývají vtip za vtipem, radost je to převeliká. Jen je toho ve výsledku moc a je to dlouhé. Zahodit nápad je těžké, vim, a těžší, když je povedený, ale celku by to prospělo. Všichni jsou moc dobří, ale královnou inscenace je pro mě služebná Marie Diany Tonikové. Její timing je dokonalý, stejně tak zvolený postoj a pohyb a přesná mimika. Má nejblíž ke commedii dell'arte, k níž celá inscenace směřuje.
Albrecht  90 %
2.2.2018 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Poněkud rozpačitý start vystřídá jízda geniálně provedeného humoru, který se v pravou chvíli umí změnit v hořkost. Velmi mě nadchla práce s rekvizitami (balónky) a zpracování střídání rolí.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.