Divadelní spolek Posun [Theatestrál]

Spolu a daleko

Premiéra: 24.10.2021
Podle knih J. K. Rowlingové. Dramaturgie: Isabela Moravcová. Kostýmy: Adéla Víchová, Leona Cahlová. Hudba: Dominik Roneš. Pohybová spolupráce: Adéla Koulová. Scéna a režie: Adéla Víchová.
Poslední uvedení: leden 2023.
Divadelní koláž z prostředí kouzelného světa Harryho Pottera, kde jsou kouzelníci obyčejní lidé z masa a kostí, se svými lidskými starostmi i radostmi. Příběh o rodině. Příběh o nás všech a o tom, co jsme v sobě potlačili. Příběh o tom, že chybovat je dědičné. O tom, že odpouštět je těžké. O tom, čeho se na nás dopustila rodina a především - čeho jsme se na sobě dopustili my sami...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadelní spolek Posun
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
78 %
kontroverzní inscenace (491.)
78131000
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MartinB  70 %
20.10.2022 | 127 hodnocení
+ souhlasím
Fantastická hudba, zajímavý scénář.
Lukáš Dostál  70 %
10.1.2022 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Viděl jsem první reprízu 9.1. Musím říct, že navzdory tomu, že je to pro většinu účinkujících první zkušenost s hraním divadla je herectví moc hezké a příjemné. Zvlášť se mi líbila mužská část souboru, Snape, Sirius a Harry. Velmi přirozené. I děvčata si vedou dobře, Bellatrix je impozantní, malá Narcissa velice půvabná a citlivá, dospělá Narcissa naprosto přesná. Samozřejmě se tu najdou vyjímky, které nejsou na jevišti jako doma, ale vem to čert, jako celek se mi to líbilo.
Nejsilnějším článkem jsou ale kostýmy a masky, skvěle napsaný text a především hudba. Roneše čeká velká budoucnost.
Mefistofela  30 %
9.1.2022 | 58 hodnocení
+ souhlasím
jenom pro potterheads (a to mezi ně patřím)
Valmez  100 %
4.1.2022 | 520 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Inscenaci mohu jen doporučit.
Lucik_Kali  60 %
10.1.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Tak úplně na rovinu. Je vidět, že většina lidí hraje poprvé v životě. Ale i tak je to hezké představení, má to svoje kouzlo a hodně mu pomáhá hudba. Ale co musím extra vyzdvihnout jsou kostýmy a masky. Odpovídají úplně mojí představě postav z knížky. Tandem Víchová-Víchová (podle programu) odvedl super práci. Nejvíce je to vidět u sester Black, Siriuse a Voldemorta. To je fakt povedlo.
Ivona  90 %
10.1.2022 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Byla jsem jak na premiéře, tak i na repríze. Neuvěřitelné, dech beroucí představení. Nemůžu uvěřit tomu, že většina z účinkujících jsou "neherci". Vezme vás to za srdce, bez ohledu na to, jestli jste příznivcem tohoto žánru. Musím sklonit poklonu režisérce a autorce v jedné osobě Adéle Víchové, která i v druhé polovině hrála. Neuvěřitelná práce, kterou odvedla s uvedenými "neherci" je fascinující. Nemohu opomenout hudbu (Dominika Roneše) , při které vás mrazí a nemůžete ani popadnout dech. Pokud bude další repríza, půjdu určitě zase..
Helpet  100 %
6.1.2022 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bylo to super představení. Herci i všichni ostatní byli uzasny
Venka  100 %
4.1.2022 | 6 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.