Divadelní spolek Posun [Theatestrál]

Spolu a daleko

Premiéra: 24.10.2021
Podle knih J. K. Rowlingové. Dramaturgie: Isabela Moravcová. Kostýmy: Adéla Víchová, Leona Cahlová. Hudba: Dominik Roneš. Pohybová spolupráce: Adéla Koulová. Scéna a režie: Adéla Víchová.
Poslední uvedení: květen 2022.
Divadelní koláž z prostředí kouzelného světa Harryho Pottera, kde jsou kouzelníci obyčejní lidé z masa a kostí, se svými lidskými starostmi i radostmi. Příběh o rodině. Příběh o nás všech a o tom, co jsme v sobě potlačili. Příběh o tom, že chybovat je dědičné. O tom, že odpouštět je těžké. O tom, čeho se na nás dopustila rodina a především - čeho jsme se na sobě dopustili my sami...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadelní spolek Posun
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
85121000

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mefistofela  30 %
(zadáno: 9.1.2022, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
jenom pro potterheads (a to mezi ně patřím)
Valmez  100 %
(zadáno: 4.1.2022, počet hodnocení: 328)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Inscenaci mohu jen doporučit.
Karolina.vedralova  100 %
(zadáno: 28.2.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá práce. Představení mě pobavilo a zároveň dojalo. Masky a hudba byly úžasné, naprosto mě to vtáhlo do děje a zážitky vstřebávám do teď. Doufám že na téma Harry Potter ještě někdy něco vymyslíte, protože téma a vaše zpracování je výborné. Určitě doporučuji.
Casu Takeshi  100 %
(zadáno: 27.2.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to opravdu dechberoucí. Herci, hudba, kostýmy i atmosféra v sále, vše bylo dokonalé :))
Nejednou se vám u představení rozbuší srdce, ale také se nejednou zasmějete. Zkrátka prožijete obrovskou škálu emocí a to je na tom úžasné.
Co se herců týče, tak bylo vidět, že si to velmi užívali, dokonale se vžili do svých rolí, vypadali velmi sympaticky a podali neuvěřitelný výkon.
A krásná hudba v pozadí tomu opravdu dodávala tu správnou jiskru. :)))
Gratuluji moc a moc všem co se na inscenaci podíleli, bylo to opravdu nádherné!
Velice doporučuji a budu se těšit na příště ;))
Nikuše  100 %
(zadáno: 23.1.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Na představení jsem byla začátkem ledna, nyní se leden pomalu chýlí ke konci a mé nadšení z představení stále nevyprchalo. Moc jsem si nedokázala představit co od představení čekat, ale to co jsem viděla naprosto předčilo mé očekávání, bylo to skvělé. Byla jsem nadšená z toho, jak herci ztvárnili své postavy a vlastně i z toho jak byli hercům, které známe z filmů podobní. Jsem velký fanoušek Harryho Pottera a díky tomuto představení jsem si připadala opravdu jako ve světě čar a kouzel. Moc děkuji za tento zážitek! Budu se těšit třeba na nějaký další kousek z tohoto světa. Díky!!!
Davee.sti  100 %
(zadáno: 19.1.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Zaujali mě svým humorem, a úžasným výstupem na jevišti. Doporučuju se podívat, je to krásný zážitek.
Lucik_Kali  60 %
(zadáno: 10.1.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tak úplně na rovinu. Je vidět, že většina lidí hraje poprvé v životě. Ale i tak je to hezké představení, má to svoje kouzlo a hodně mu pomáhá hudba. Ale co musím extra vyzdvihnout jsou kostýmy a masky. Odpovídají úplně mojí představě postav z knížky. Tandem Víchová-Víchová (podle programu) odvedl super práci. Nejvíce je to vidět u sester Black, Siriuse a Voldemorta. To je fakt povedlo.
Ivona  90 %
(zadáno: 10.1.2022, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Byla jsem jak na premiéře, tak i na repríze. Neuvěřitelné, dech beroucí představení. Nemůžu uvěřit tomu, že většina z účinkujících jsou "neherci". Vezme vás to za srdce, bez ohledu na to, jestli jste příznivcem tohoto žánru. Musím sklonit poklonu režisérce a autorce v jedné osobě Adéle Víchové, která i v druhé polovině hrála. Neuvěřitelná práce, kterou odvedla s uvedenými "neherci" je fascinující. Nemohu opomenout hudbu (Dominika Roneše) , při které vás mrazí a nemůžete ani popadnout dech. Pokud bude další repríza, půjdu určitě zase..
Lukáš Dostál  70 %
(zadáno: 10.1.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Viděl jsem první reprízu 9.1. Musím říct, že navzdory tomu, že je to pro většinu účinkujících první zkušenost s hraním divadla je herectví moc hezké a příjemné. Zvlášť se mi líbila mužská část souboru, Snape, Sirius a Harry. Velmi přirozené. I děvčata si vedou dobře, Bellatrix je impozantní, malá Narcissa velice půvabná a citlivá, dospělá Narcissa naprosto přesná. Samozřejmě se tu najdou vyjímky, které nejsou na jevišti jako doma, ale vem to čert, jako celek se mi to líbilo.
Nejsilnějším článkem jsou ale kostýmy a masky, skvěle napsaný text a především hudba. Roneše čeká velká budoucnost.
Venka  100 %
(zadáno: 4.1.2022, počet hodnocení: 5)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.