Divadlo A.Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Julia Cho

Archiv jazyků

Premiéra: 14.6.2018. Překlad: Jiří Petrů. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudba: Vojtěch Dlask. Režie: Mikoláš Tyc.
1:55


Současná hořkosladká komedie americké autorky korejského o tom, že i když máme společnou řeč, neznamená to, že si vždycky rozumíme. Mladý vědec-archivář George je naprosto zaujat výzkumem umírajících jazyků některých národů, které mizí z mapy světa. George patří k nejlepším ve svém oboru, jeho archiv jazyků je naprosto unikátní, ale komunikace s nejbližšími lidmi mu dělá velké potíže. Dokáže najít správná slova, která by zachránila jeho skomírající manželství...?
Divadlo A.Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
60 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 1421)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Hra by se snad dala přirovnat k lyrické komedii. Monology aktérů milostného trojúhelníku lehce připomínají např. Schimmelpfennigovu Arabskou noc, autorčino uchopení komunikačního míjení je svým způsobem pozoruhodné. Nepříliš sourodý mix komických a melancholických prvků se pohybuje na hraně experimentu. Režisér si s nezvyklým textem poradil. Po herecké stránce naprosto vyvážené. Krátce před premiérou zraněnou kolegyni alternovala E. Nejedlá suverénně. Dvojice Zedníčková & Senič se nebezpečí trapnosti svedla zcela vyhnout. Snad alespoň v části publika počin vzbudí sympatie.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Rimich 60 %
(zadáno: 18.10.2018, počet hodnocení: 17)
Ala 60 %
(zadáno: 21.6.2018, počet hodnocení: 104)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.