Divadlo Disk [katedra alternativního divadla]

Jiří Adámek & kol.

Last Minutes

Premiéra: 13.1.2012. Dramaturgie: Pavlína Vimmrová, Julek Neumann. Výprava: Jitka Hudcová. Hudba: Tomáš Pálka. Režie: Jiří Adámek.
1:00x | Poslední uvedení: březen 2012.


Podle Mayského kalendáře a dalších proroctví nastane 21.12.2012 konec starého světa a planetu Zemi čeká zásadní proměna, jaká nastává jednou za 5 125 let. Co můžeme očekávat? Jak se máme připravit? Kde bychom měli v ten okamžik být? A v jaké společnosti? V každém případě tohle je zážitek, o který bychom neměli přijít!


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
35 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 50 %
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 1543)
přínosný / zajímavý komentář
Vcelku vtipný způsob, jak poukázat na bezcílnost dnešní doby a fakt, že svými životy značně plýtváme. Na druhou stranu jsem vůbec nepochopil, proč muselo "pořád" něco hučet, takže dost textu prostě nebylo slyšet - byl to záměr?
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 12.4.2012, počet hodnocení: 1516)
přínosný / zajímavý komentář
45%. Prvotní myšlenka se mi líbila, pár zajímavých nápadů a postřehů, ale podle mého názoru tvůrčí tým zdaleka nevyužil nabízený potenciál. Myslím, že by vyznění prospěla přesnější charakterizace postav i promyšlenější zacházení s nimi, pak by se možná dostali k zajímavějšímu a lépe patrnému sdělení. Kdybych měl hodnotit jedním slovem, vyslovil bych „nedodělané“. Ale viděl jsem mnohem méně povedené (nejen studentské) inscenace. Jinak silný a nadprůměrný ročník KALD přišel s lepšími počiny, ale ani za tento se stydět nemusí.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 21.3.2012, počet hodnocení: 2859)
přínosný / zajímavý komentář
Už nápad propojit předpověď o konci světa se souslovím Last minutes mi přijde dost originální. Díky němu mohl režisér rozehrát spoustu zajímavých scén. O tom, že cestovky už nabízejí zájezdy za čímkoli a že to nebude dlouho trvat a budou se konat i vysvoleně eticky zvrhlé cesty, není při pohledu na současnou společnost diskuze. Z představení vystupuje téma, jak jsou lidé schopni promarnit nejen celý život, ale dokonce i jeho poslední chvíle a jak nejsou schopni se samostatně rozhodovat. KALD je letos hodně silný, jejich inscenace je radost sledovat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Subaudition 20 %
(zadáno: 2.1.2013, počet hodnocení: 28)
Sonic 70 %
(zadáno: 26.12.2012, počet hodnocení: 331)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná scéna, dobří herci, myšlenkově trochu slabší. Tenhle ročník KALD se povedl, práce Havelky a dalších spřízněných tvůrců je vidět.
Dementikovka 40 %
(zadáno: 14.4.2012, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace jdoucí odnikud nikam se snahou jít přes něco (ale co?!).
Národosolsobě 30 %
(zadáno: 4.4.2012, počet hodnocení: 278)
Fokus 20 %
(zadáno: 4.3.2012, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Nějak moc alternativní i na alternu. Atmosféra blížícího se konce světa ke mně prostě nedolehla.
Jenda.matousek 30 %
(zadáno: 23.2.2012, počet hodnocení: 321)
přínosný / zajímavý komentář
Vypadá, to jako by se J. Adámkovi vyjevila paralela konce světa a last minute zájezdu, ta myšlenka se mu zalíbila rozhodl se z toho udělat inscenaci letošního ročníku KALDu, bohužel se ale jaksi vytratily nápady další. Aneb tato samotná myšlenka okořeněná směsí atmosféry z Melancholie a Vlčí boudy mi opravdu nestačila a vlastně jsem spolu s digitálními hodinami netrpělivě odpočítával minuty do konce světa a tedy i inscenace. Myslím, že to není moc hodno DAMU, toto by secvičil dramatický kroužek na každé druhé lidušce. Navíc podobné My funny games.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.