Divadlo DISK [katedra alternativního divadla]

Last Minutes

Premiéra: 13.1.2012 | 1:00x
Dramaturgie: Pavlína Vimmrová, Julek Neumann. Výprava: Jitka Hudcová. Hudba: Tomáš Pálka. Režie: Jiří Adámek.
Poslední uvedení: březen 2012.
Podle Mayského kalendáře a dalších proroctví nastane 21.12.2012 konec starého světa a planetu Zemi čeká zásadní proměna, jaká nastává jednou za 5 125 let. Co můžeme očekávat? Jak se máme připravit? Kde bychom měli v ten okamžik být? A v jaké společnosti? V každém případě tohle je zážitek, o který bychom neměli přijít!


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
35 %
3561000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 50 %
Jiří Landa 70 %

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Vcelku vtipný způsob, jak poukázat na bezcílnost dnešní doby a fakt, že svými životy značně plýtváme. Na druhou stranu jsem vůbec nepochopil, proč muselo "pořád" něco hučet, takže dost textu prostě nebylo slyšet - byl to záměr?
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 12.4.2012, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
45%. Prvotní myšlenka se mi líbila, pár zajímavých nápadů a postřehů, ale podle mého názoru tvůrčí tým zdaleka nevyužil nabízený potenciál. Myslím, že by vyznění prospěla přesnější charakterizace postav i promyšlenější zacházení s nimi, pak by se možná dostali k zajímavějšímu a lépe patrnému sdělení. Kdybych měl hodnotit jedním slovem, vyslovil bych „nedodělané“. Ale viděl jsem mnohem méně povedené (nejen studentské) inscenace. Jinak silný a nadprůměrný ročník KALD přišel s lepšími počiny, ale ani za tento se stydět nemusí.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 21.3.2012, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Už nápad propojit předpověď o konci světa se souslovím Last minutes mi přijde dost originální. Díky němu mohl režisér rozehrát spoustu zajímavých scén. O tom, že cestovky už nabízejí zájezdy za čímkoli a že to nebude dlouho trvat a budou se konat i vysvoleně eticky zvrhlé cesty, není při pohledu na současnou společnost diskuze. Z představení vystupuje téma, jak jsou lidé schopni promarnit nejen celý život, ale dokonce i jeho poslední chvíle a jak nejsou schopni se samostatně rozhodovat. KALD je letos hodně silný, jejich inscenace je radost sledovat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Sonic  70 %
(zadáno: 26.12.2012, počet hodnocení: 331)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná scéna, dobří herci, myšlenkově trochu slabší. Tenhle ročník KALD se povedl, práce Havelky a dalších spřízněných tvůrců je vidět.
Dementikovka  40 %
(zadáno: 14.4.2012, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace jdoucí odnikud nikam se snahou jít přes něco (ale co?!).
Fokus  20 %
(zadáno: 4.3.2012, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Nějak moc alternativní i na alternu. Atmosféra blížícího se konce světa ke mně prostě nedolehla.
Guildenstern  30 %
(zadáno: 23.2.2012, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
Vypadá, to jako by se J. Adámkovi vyjevila paralela konce světa a last minute zájezdu, ta myšlenka se mu zalíbila rozhodl se z toho udělat inscenaci letošního ročníku KALDu, bohužel se ale jaksi vytratily nápady další. Aneb tato samotná myšlenka okořeněná směsí atmosféry z Melancholie a Vlčí boudy mi opravdu nestačila a vlastně jsem spolu s digitálními hodinami netrpělivě odpočítával minuty do konce světa a tedy i inscenace. Myslím, že to není moc hodno DAMU, toto by secvičil dramatický kroužek na každé druhé lidušce. Navíc podobné My funny games.
Subaudition  20 %
(zadáno: 2.1.2013, počet hodnocení: 28)
Národosolsobě  30 %
(zadáno: 4.4.2012, počet hodnocení: 305)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.