Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Mnoho povyku pro nic

Premiéra: 16.6.2017. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martin Urban. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Darek Král. Režie: Kateřina Dušková.


Slavná Shakespearova komedie o intrikách, záludnosti a všudypřítomném a věčném drobném všiváctví, které pomluvou způsobí veliký rozruch. Claudio a Hera se milují a chtějí se brát, jenže na světě jsou lidé, kteří druhým nic nedarují, přestože jim jejich nezdar nic nepřinese. Pomluvou a intrikou svatbu znemožní. Druhý pár Benedik a Beatricie, dva singls, solitéři, kteří svatbu odmítají a štěkají se tak, že jeden bez druhého nemohou vydržet. A k tomu snad nejpitomější strážníci světové dramatiky, v jejichž postavách povýšil autor blbost na umění...
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
87 %
8731000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Koeman2 90 %
(zadáno: 24.11.2019, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Břitká ironie, pořádná porce nadsázky hraničící s groteskou a parodií, ale i věčné téma lásky, pomluv a intrikaření - to jsou základní atributy této skvělé divadelní komedie z pera věhlasného WS. To se libereckému souboru opravdu povedlo. Chytrý humor a skvělá součinnost všech herců činí z této hry velmi vydařený divadelní počin.
Coward 80 %
(zadáno: 21.6.2017, počet hodnocení: 203)
Slávka 90 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 48)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.