Divadlo Husa na provázku [velký sál]

Domov na konci světa

Premiéra: 17.1.2020. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Martin Konvička. Pohybová spolupráce: Adéla Stodolová. Režie: Anna Davidová.


Autorská inscenace - pohled mladé generace na fenomén stárnutí, stáří a postavení seniorů ve společnosti, která uctívá mládí... Co by se stalo, kdybychom kult mládí dovedli do důsledku?
Divadlo Husa na provázku
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
48 %
4851000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 50 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 849)
přínosný / zajímavý komentář
45%. Stárnutí obyvatelstva a s tím spojené problémy je dnes téma velmi aktuální. Režisérka Davidová rozehrála v Huse sled scén na dané téma, bohužel se jednotlivé výstupy nedostanou dál než k banálnímu konstatování stavu věcí - spor o to, kdo se postará o stárnoucího příbuzného, neschopnost přijmout zhoršující se duševní stav seniorů a podobně. Někdy je to podané s lehkým černým humorem, jindy navážno, o větším emocionálním zásahu se tady ovšem mluvit nedá. Celé je to provázené dokumentárními vsuvkami, v nichž staří lidé vyprávějí o svém životě a potížích, se kterými se potýkají. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Michvon 50 %
(zadáno: 29.1.2020, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Představení má mnoho silných momentů, které vhání slzy do očí, ale co naplat, když je to celé zabalené do prazvláštního hávu. Pekelně mě iritovaly kostýmy, které mi přišly samoúčelné (hlavně "silonkové" kreace), scéna byla taky už stokrát viděná - k čemu ta drť?! Konec byl natahovaný jako žvýkačka. "Defilé směšných starců" před koncem bylo trapné.
Carpe.Diem 30 %
(zadáno: 15.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Atraktivní téma s velkým potenciálem, jehož zpracování je ale nad limitem současného realizačního týmu a se kterým si režisérka a dramaturgyně nedokázaly poradit. Jde o koláž neorganizovaných, chaotických scén. Opakující se motivy i rekvizity v obrazech bez jednotící linky nutí diváka pozorně sledovat ručičky hodinek. Závěrečný formální, vlažný potlesk milosrdně hodnotí kvalitu inscenace v očích publika. Nepovedená inscenace navíc trpí i rozpačitým individuálním výkonem T. Volánkové, představující herecké řemeslo na nízké úrovni. (Představení 13.2.2020j
1234Dana 40 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Věčná škoda, představení pro mne nudné, banální, herecky koncert se nekonal, po výborných kusech Alma, Vítka, Amadeus, dynastie toto představení se nám nelíbilo,tak mne napadá jak se to hraje hercům?
Ctíba 60 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 61)
Paya888 60 %
(zadáno: 29.2.2020, počet hodnocení: 271)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.