Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Malá scéna]

Živá voda

Premiéra: 10.12.2014. Dramaturgie: Klára Špičková. Výprava a loutky: Lukáš Kuchinka. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: rok 2017.


Nová dramatizace pohádkového příběhu symbolizujícího prohlédnutí. Slepnoucí král vyšle za získáním vzácné tekutiny své tři syny. Svůdná nabídka výhry prověří charakter každého z nich. Zvolí bohatství nebo chudobu? Lásku či sebelásku? Věrnost anebo zradu...?
D6+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
70 %
7011000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 80 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Kateřina Jírová 80 %
(zadáno: 6.4.2017, počet hodnocení: 302)
přínosný / zajímavý komentář
Nenáročná srozumitelná pohádka, která zaujme děti i dospělé. Vtipné, s dobrými gagy. Nejlepší loutkové divadlo, které jsem v poslední době viděla. Shlédnuto na festivalu Dítě v Dlouhé.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 70 %
(zadáno: 20.12.2014, počet hodnocení: 285)
přínosný / zajímavý komentář
Erbenova pohádka o princezně znásilněné ve spánku doznala v přepisu Kláry Špičkové mnohých změn - ze starého sluhy Hanuše je šašek, princové dostali jména podle svých vlastností, ze staré vědmy jsou tři panny a z kouzelného šedého ptáka je vlk, který umí létat. Většinou je to příběhu ku prospěchu, jen mi trochu vadí, že zlo nebylo potrestáno - krutí Hynkovi (zde Dobroslavovi) bratři se totiž údajně napravili. Pohádka je to veselá a svižná, hezky funguje stínohra, kterou po představení herci dětem předvedou. První pohádka v novém divadle dopadla dobře, těším se na další.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.