Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Živá voda

Premiéra: 10.12.2014
Dramaturgie: Klára Špičková. Výprava a loutky: Lukáš Kuchinka. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: rok 2017.
Nová dramatizace pohádkového příběhu symbolizujícího prohlédnutí. Slepnoucí král vyšle za získáním vzácné tekutiny své tři syny. Svůdná nabídka výhry prověří charakter každého z nich. Zvolí bohatství nebo chudobu? Lásku či sebelásku? Věrnost anebo zradu...?
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
63 %
6341000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 80 %

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  80 %
(zadáno: 6.4.2017, počet hodnocení: 319)
+ přínosný / zajímavý komentář
Nenáročná srozumitelná pohádka, která zaujme děti i dospělé. Vtipné, s dobrými gagy. Nejlepší loutkové divadlo, které jsem v poslední době viděla. Shlédnuto na festivalu Dítě v Dlouhé.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 19.4.2020, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
záznam
Jen pohádka, klasika Erben. Ale s potěšením zaznamenaný Hamlet a taky Král Lear, pánové Zdeněk Mucha/tatíček král, Jan Plouhar/Bořislav, Marek Adamczyk/Křivoslav, Ondřej Rychlý/Dobroslav se hezky rozšoupli. Mám však otázku, jmenuje-li se druhý nejlepší kůň Deák, neměl by se ten první jmenovat jinak než jen Burák? Je takových krásných jmen, namátkou Ryšánek Schmiedtová :-))
škoda, že záznam je jen v pracovní kvalitě
J.anek  70 %
(zadáno: 20.12.2014, počet hodnocení: 388)
přínosný / zajímavý komentář
Erbenova pohádka o princezně znásilněné ve spánku doznala v přepisu Kláry Špičkové mnohých změn - ze starého sluhy Hanuše je šašek, princové dostali jména podle svých vlastností, ze staré vědmy jsou tři panny a z kouzelného šedého ptáka je vlk, který umí létat. Většinou je to příběhu ku prospěchu, jen mi trochu vadí, že zlo nebylo potrestáno - krutí Hynkovi (zde Dobroslavovi) bratři se totiž údajně napravili. Pohádka je to veselá a svižná, hezky funguje stínohra, kterou po představení herci dětem předvedou. První pohádka v novém divadle dopadla dobře, těším se na další.
Birter  40 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 140)
Plšík  70 %
(zadáno: 24.4.2020, počet hodnocení: 648)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.