Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Malá scéna]

Živý obraz

Premiéra: 20.5.2017. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lucia Škandíková. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Ondřej David.
Poslední uvedení: květen 2018.


Černá groteska, karikatura klasické frašky, v níž je spirála absurdních situací dovedena až k neuvěřitelným koncům. Manželský pár. Ona je asistentka bláznivého konceptuálního umělce, on je deprimovaný lékař, který chce odjet do Afriky jako lékař bez hranic, aby získal zpět respekt a obdiv své ženy. Jejich syn se dostává do puberty a skrývá se před světem v dámském oblečení. Iluze zdánlivě spokojené rodiny se začne rozbíjet, když si pořídí ukrajinskou uklízečku, která se má starat o domácnost i o syna...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
35 %
3521000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 10.12.2017, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Mayenburg na chování postav své hry vůči uklízečce velmi obratně poukazuje na to, že i upřímné přesvědčení o ctění sociální rovnosti může být jen klamným zdáním, vědomou či nevědomou přetvářkou. Autorovo extrémní vyústění účel plní. Práce inscenačního týmu textu neublížila, ale zároveň ani příliš neposloužila. Nesourodé kostýmy a nahodileji se jevící práce se scénografickými prvky smysl situací významně nepodpořila. Charaktery zřetelné, ale režisér s dramaturgem se s herci mohli dobrat přesnější interpretace. Téma hry však přesto z inscenace čitelné je a návštěva má potenciál diváka obohatit.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Bišu 40 %
(zadáno: 26.11.2017, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Herci dobří, hra podprůměrná.
Janet 30 %
(zadáno: 16.10.2019, počet hodnocení: 48)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.