Divadlo Letí

Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii.

Premiéra: 13.6.2014 | cca 2:20
Inscenace byla uváděna v Centru současného umění DOX v omezeném počtu repríz. V září 2015 se uskuteční dvě uvedení v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni.
Interaktivní divadelní instalace podle trilogie vycházející hvězdy katalánské dramatiky. Hry jsou inspirovány Grand Guignolem a jeho mrazivou obrazností. S břitkým humorem podrobují tvrdému zkoumání všechny „nezpochybnitelné hodnoty“, kterými se zaklíná současná západní společnost.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Letí
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Michal Novák 50 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
27.12.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Souhlasím s Michalem Novákem, že koncept, kdy nutně každý divák uvidí výraznou menšinu toho, co je k vidění, je důvod k naštvání. Za sebe bych dodal, že tematická linie "proti lásce" mi přišla výrazně slabší než zbylé "proti pokroku" a "proti demokracii". Naproti tomu oceňuji, že Divadlo Letí uvedlo tento text alespoň v nějaké formě, snad se jednou dočkáme divácky přívětivější verze (třeba ve formě skutečné trilogie).
Michal Novák  50 %
1.7.2014 | 1138 hodnocení
+ souhlasím
Jednoduchý výpočet říká, že účastník této interaktivní hry vidí pouhou třetinu možného, a to je důvod k naštvání, nebo alespoň vyjevení přání vidět mikrohry Esteve Sorela v ucelenějším podání. Ambice „divadelní bojovky“ s bizarními průvodci mohla být také promyšlenější, méně únavná pro všechny zúčastněné. A ta zhlédnutá třetina? Nabídla setkání se zajímavým autorem, který poukazuje na degenerativní vývoj lidí zabředlých v zaklínadlech „moderní“ doby. Zajímavé postřehy se bohužel občas promísí s banalitou a pseudodramatičností, jež se v obludné podobě projevily hlavně ve společném finále.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.