Divadlo Verze

Rozptýlení / Barcarole

Premiéra: 22.4.2023 | 2:10
Unikátní projekt spojující divadlo a krátký film. Tragikomická variace o lidském odcházení, ale také o nových začátcích (divadlo). Příběh mladé pečovatelky, která se na startu svého života musí postarat o toho, kdo už je v cíli... (film)
Divadlo Verze
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
86 %
8651000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
12.10.2023 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Setkání s divadelní hrou a krátkým filmem autora a režiséra I. Chmely v jednom večeru. V divadelní inscenaci v první části by se našly detaily, které by ze strany herců a režiséra zasloužily doladit, krátký film ve druhé části nenásilně naváže. Chmelův černočerný humor sice může v obou případech zavánět přízemností, kterou leckterý intelektuál nemusí přijmout, v ději má však specifickou funkci a nejedná se o podbízivou lacinost nebo pokleslost. Divadlo Verze se nezpronevěřilo předchozí tvorbě, která svou kvalitou převyšuje tuzemské zájezdovky, připravilo další zábavný titul na úrovni a v neposlední řadě nabídlo divákům opět něco nového.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barbora  70 %
22.2.2024 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní ani filmová část není špatná, víc se mi líbil film díky neobyčejnému tématu. Hra na mě byla až moc situačně komická a to já osobně spíš nevyhledávám.
Leafeltova  80 %
22.1.2024 | 134 hodnocení
+ souhlasím
představení s kombinací kina, velmi zvláštní, k zamyšlení, představení skvělé, výkony herců fantastické, humor a myšlenky velmi silné
Skaliska  100 %
15.5.2023 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Jsem velká fanynka divadla Verze, ale toto představení - respektive kombinace divadlo-film-beseda, mě naprosto ohromilo a je za mě úplně nejlepší ze všech kusů!
Poskytne Vám totiž tři různorodé zážitky, divadlo je velmi vtipné se skvělými hereckými výkony a přesto, že je na hranici crazy komedie to má hloubku. Film naopak velmi hluboký, ale ve své podstatě rovněž zábavný. No a beseda s herci je prostě super...vidět je jako normální lidi co se s vámi normálně baví!
Jen v tom divadle by nemuselo být takové horko!
Ester Malinová  90 %
26.4.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Mám ráda představení, kdy se zasměju a zároveň z divadla odcházím se zamyšlením. Říkám tomu zážitek s přidanou hodnotou a to Rozptýlení/ Barcarole rozhodně je. Divadlo i film je zpracování jednoho tématu rozdílným způsobem a pohledem.
Ideální je doplnění představení diskusí s tvůrci.
Marlenin-zápisníček  90 %
6.6.2023 | 178 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.