Divadlo Viola

Milan Šotek

Kabaretní bramboračka (Lesk a bída zemských jablek)

Premiéra: 3.3.2017. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Emil Viklický. Režie: Milan Šotek.
1:00x | Poslední uvedení: leden 2018.


Původní hra rozvíjející kabaretní poetiku, vyprávění s několikerými dějovými odskoky. Alfréd Rumkovský, největší dramatik současnosti, nemůže vystát manýry Ellen Mandelinové, největší herečky současnosti. Proto svou „Marii Antoinettu“, přislíbenou původně Velkému divadlu, začne psát pro divadlo bramborové – nejplebejštější ze všech loutkařských technik. S tím se pochopitelně odmítá smířit Mandelinová, jež už se v Rumkovského Antoinettě dávno zhlédla. Bude však v jejích silách zahrát to, co dramatik předepsal bramborovým „herečkám“...?
Divadlo Viola
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
50 %
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Holubec 50 %
(zadáno: 21.4.2017, počet hodnocení: 480)
přínosný / zajímavý komentář
Celou inscenaci provází hraní si s jazykem a slovní hříčky, na kterých si dal Milan Šotek skutečně záležet. Bohužel je to to jediné, co hra nabízí divákovi. Možná bych ještě zmínil loutkářské umění s bramborami v podání Anity Krausové a Jiřího Suchého, ale to je asi tak vše, co stojí za zmínku. V případě, že by se jednalo o představení pro děti, či dospělé, kteří se do dětství již vrací, mohlo by své opodstatnění mít. Takhle zůstal jen "tak trochu zvláštní kabaret". Pokud však byl záměr odreagovat se od běžného divadla, můžete si tu bramboračku klidně objednat. Ovšem schází více soli a pepře.
Hodnocení uživatelů:
Plšík 50 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 289)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.