Divadlo na Orlí

Bohéma 1914 - zima, jaro

Premiéra: 8.9.2013
Podle opery Giacoma Pucciniho „La bohème“ (libreto Giuseppe Giacosa & Luigi Illica podle předlohy Henriho Murgera). Překlad předlohy, české texty písní a dramatugie: Miroslav Ondra. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Jana Boháčková. Hudební spolupráce: Vojtěch Dlask, Jan Dobiáš, Tomáš Küfhaber, Lenka Císařová, Miroslav Ondra. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Tomáš Küfhaber, Vojtěch Dlask. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: květen 2014.
Muzikál na motivy světoznámé opery. Přátelé z pařížské Bohémy touží žít a milovat, ale práci moc nedají a nemají peníze na živobytí. Všichni vědí, že někoho milovat a s někým spát jsou dvě různé věci. A pak Rudolf potká Mimi a vznikne láska. Chtějí se rozejít, ale až na jaře. Jara se dočkají, ale rozejít se nestihnou! A místo léta přijde v roce 1914 do Evropy zatím ten největší mejdan, ale to oni nevědí, nemají čas. Musí totiž žít a milovat...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo na Orlí
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
55 %
5521000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eva123  60 %
5.3.2014 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Bohéma 1914 - zima, jaro se odehrával na malém prostoru na kouzelné scéně Davida Bensona. Komediální nadsázku vycházející spíš z dnešního pohledu mladých na svět střídaly sladkobolné písně. Nejvíce mě zaujala Natálie Tichánková coby Mimi.
Mateo  50 %
7.6.2018 | 119 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.