Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Autorka

Premiéra: 14.4.2023 | 1:45x
Překlad: Hana Nováková. Dramaturgie: Monika Hliněnská. Výprava: Pavla Kamanová. Hudba: Lenka Adamcová. Režie: Adam Svozil.
Provokativní komorní hra o stavu současného divadla, možnostech sebevyjádření, shnilé patriarchální společnosti i o tom, že za každé vítězství je třeba tvrdě zaplatit...
15!    
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 60 %
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  60 %
15.6.2024 | 566 hodnocení
Pavel Širmer  70 %
11.3.2024 | 2028 hodnocení
+ souhlasím
75%. Skoro experimentální kombinace postupů, které Ella Hickson při psaní užila, činí její text pozoruhodným. Zabývá se složitými otázkami nejen genderovými a uměleckými, na něž není jednoznačná odpověď. Překvapuje různorodostí jednotlivých obrazů, ale nečiní tak násilně a k roztříštění nedochází. Tvůrci inscenace s nesnadným textem naložili vhodným způsobem. Dramaturgicky a režijně výborně ohlídané, i zdánlivá nesourodost určitých obrazů se nakonec vždy ukáže účelnou. Přesné výkony pečlivě vedených herců jsou třešinkou na dortu. Je záslužné, že se v Jihočeském divadle pouštějí do riskantnějších počinů, navíc s úctyhodným výsledkem.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.