Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Přisámbůh!

Premiéra: 27.10.2016. Překlad: Jakub Škorpil. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Režie: Janusz Klimsza.
1:40 | Poslední uvedení: říjen 2019.


Ostrá černá komedie o ruce teenagera, jež může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
74 %
7451000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
55% Tvůrci novinku prezentují jako ostrou černou komedii, což stvrzují i svým přístupem k textu, jenž má žánrově ovšem mnohem blíže k psychologickému dramatu, byť s jistými úsměvnými prvky. Inscenační zlehčení nejenže rozmělnilo myšlenky hry (přičemž o komedii lze i ve výsledném tvaru hovořit stěží), ale především tím ztratila schopnost dát divákovi pořádnou závěrečnou ťafku, kterou v monologu na konci pronáší Tyrone (T. Drápela). K největším kladům inscenace patří soustředěný výkon T. Havlínka, velkým zklamáním je naopak V. Hlaváčková, která si od své postavy udržuje nepochopitelný odstup.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 90 %
(zadáno: 19.3.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Hvězda, která vyčnívala mezi všemi velice průměrnými až podprůměrnými inscenacemi Jihočeského divadla. Škoda, že už se nehraje. Tohle byl přesně můj šálek kávy. Skvěle vymyšlená scéna, výborný text a vynikající režie. Škoda, že takových není na repertoáru JD více. (Viděno 1.2.2017)
Dzaamek 60 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem v Dejvickém divadla.
Nevím, asi jsem od toho čekal víc. Chyběl mi silnější záběr, který by mi promluvil do duše o podstatě ďábla.
J.anek 80 %
(zadáno: 22.12.2016, počet hodnocení: 322)
přínosný / zajímavý komentář
Hodnocení Jiŕího Landy mě překvapilo - myslím, že jde o jisté nedorozumění. Komedií bych to sice také nenazval, zvlášť ne ostrou černou, ale inscenace je to mimořádná. Hraje se tu o pokrytectví a taky o přirozených lidských touhách. Zasazeno do Ameriky šedesátých let (tedy nikoliv do současnosti), což textu jen prospívá. Stylizaci režisér Klimsza jasně nastoluje hned na začátku a domnívám se, že skvěle funguje. Věra Hlaváčková se drží přesně režisérovy koncepce - ani na okamžik není (nesmí být) autentická. Tak ji vychovali, tak vychovává syna (vynikající Tomáš Havlínek). Jen krev mi chyběla...
Simona Ježková 80 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 31)
Národosolsobě 60 %
(zadáno: 26.4.2018, počet hodnocení: 294)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.