Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Robert Askins

Přisámbůh!

Premiéra: 27.10.2016. Překlad: Jakub Škorpil. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Režie: Janusz Klimsza.
1:40


Ostrá černá komedie o ruce teenagera, jež může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole...
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
55% Tvůrci novinku prezentují jako ostrou černou komedii, což stvrzují i svým přístupem k textu, jenž má žánrově ovšem mnohem blíže k psychologickému dramatu, byť s jistými úsměvnými prvky. Inscenační zlehčení nejenže rozmělnilo myšlenky hry (přičemž o komedii lze i ve výsledném tvaru hovořit stěží), ale především tím ztratila schopnost dát divákovi pořádnou závěrečnou ťafku, kterou v monologu na konci pronáší Tyrone (T. Drápela). K největším kladům inscenace patří soustředěný výkon T. Havlínka, velkým zklamáním je naopak V. Hlaváčková, která si od své postavy udržuje nepochopitelný odstup.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Simona Ježková 80 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 25)
Národosolsobě 60 %
(zadáno: 26.4.2018, počet hodnocení: 276)
Dzaamek 60 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem v Dejvickém divadla.
Nevím, asi jsem od toho čekal víc. Chyběl mi silnější záběr, který by mi promluvil do duše o podstatě ďábla.
J.anek 80 %
(zadáno: 22.12.2016, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Hodnocení Jiŕího Landy mě překvapilo - myslím, že jde o jisté nedorozumění. Komedií bych to sice také nenazval, zvlášť ne ostrou černou, ale inscenace je to mimořádná. Hraje se tu o pokrytectví a taky o přirozených lidských touhách. Zasazeno do Ameriky šedesátých let (tedy nikoliv do současnosti), což textu jen prospívá. Stylizaci režisér Klimsza jasně nastoluje hned na začátku a domnívám se, že skvěle funguje. Věra Hlaváčková se drží přesně režisérovy koncepce - ani na okamžik není (nesmí být) autentická. Tak ji vychovali, tak vychovává syna (vynikající Tomáš Havlínek). Jen krev mi chyběla...

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.