Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

John Patrick Shanley

Pryč z Mullingaru

Premiéra: 13.11.2015. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Eva Kotková. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Radovan Lipus.
2:30


Úspěšná romantická komedie se svérázným irským humorem o cestě ke štěstí a k lásce. „Nebaví vás vaše práce? V místě, kde žijete, to už nemůžete vydržet? Tak se seberte a pryč odsud! Pryč z Mullingaru a všech podobných otravných děr. Vypadá to jednoduše, ale... Těch ALE je milion...“
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
40 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Helena Grégrová 50 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 28.12.2015, počet hodnocení: 2751)
přínosný / zajímavý komentář
Nepřesvědčivě napsaná hra plná nevěrohodných situací. Korunu tomu všemu dodává její rozuzlení v podobě přiznání hlavního hrdiny Anthonyho, že si odmalička myslí, že je včela medonosná. Z nezajímavé hry proto vznikla i nezajímavá inscenace. Přesvědčivěji vyzněly postavy rodičů, které ztvárnili J. Dvořák a D. Bambasová. R. Šmotek mohl Anthonymu propůjčit věrohodnější herecký kabát, stejně tak jako L. Krčková Rosemary. Ta by možná měla i co hrát, jenže spolu s režisérem hned na začátku uvízla na jednostrunné chladné tváři postavy, která pak už neměla kam gradovat. Výběr hry nepovažuji za šťastný.
Helena Grégrová 50 %
(zadáno: 18.11.2015, počet hodnocení: 1270)
přínosný / zajímavý komentář
Slabý text silné herecké výkony nezachrání.
Hodnocení uživatelů:
Bedrich.spesny 40 %
(zadáno: 13.1.2016, počet hodnocení: 48)
přínosný / zajímavý komentář
Když vidím, že se autor zbláznil, tak to nevyberu!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.