Klicperovo divadlo Hradec Králové

lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
18.4.Čt19:00S Caroline v kuchyni
vstupenky
19.4.19:00Hamlet
vstupenky
19.4.19:00Vyhubyt
vstupenky
20.4.So19:00Tělo tajné agentky
vstupenky
22.4.Po19:00Doma, jsem zlato! vstupenky
18.4.Čt19:00 vstupenky
S Caroline v kuchyni
19.4.19:00 vstupenky
Hamlet
19.4.19:00 vstupenky
Vyhubyt
20.4.So19:00 vstupenky
Tělo tajné agentky
22.4.Po19:00 vstupenky
Doma, jsem zlato! 
Adresa: Dlouhá 99/9, Hradec Králové [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-3-6-7, bus 5-8-11-12-14-15-16-17-18-19-23-27 (zast. po okraji hist. centra)]
Pokladna: po-pá 10-18, so 9-12 (pokladna předprodeje Gočárova tř. 2)
Plány hlediště: hlavní scéna | Studio Beseda
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Oslava - Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha (květen 2024, hlavní scéna)
Lovu zdar! (Přes kosti mrtvých) - Olga Tokarczuk (květen 2024, Studio Beseda)
Ceny vstupenek:
440-260 Kč (hlavní scéna)
280 Kč (Studio Beseda)
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou. Volné s kreditem šesti vstupenek za 1500 Kč.
  • Studio Beseda se nachází na Malém nám., cca 180 metrů od budovy divadla.
  • Nová pokladna předprodeje se nachází na adrese Gočárova tř. 2 (cca 600 m od divadla).
  • Večerní pokladna hlavní scény a Studia Beseda je otevřena vždy půl hodiny před začátkem představení.

Repertoár - Studio Beseda

Lovu zdar! (Přes kosti mrtvých) - Olga Tokarczuk, Martin Satoranský  (připravuje se)
Premiéra: 31.5.2024. Dramaturgie: Iva Hronešová. Výprava: Hana Kessnerová, Klára Pavlíčková. Hudba: Jan Skorunka. Režie: Martin Satoranský.
Původní adaptace románu polské spisovatelky a držitelky Nobelovy ceny za literaturu. Morální eko-thriller plný humoru, poezie a hvězd. Kladsko, česko-polské pomezí. Hluboký les, v lese dům. v domě žije žena. Jednou v noci je ženin soused nalezen mrtvý. Brzy následují další úmrtí. A další. Pytláci i potentáti záhadně umírají. Janina Duszejko je starší dáma, bývalá stavební inženýrka, učitelka angličtiny a vášnivá amatérská astroložka. Miluje zvířata a básně Williama Blakea. Janina je přesvědčena, že ví, kdo je za vraždy odpovědný. Je přesvědčena, že zvířata se mstí. Ale nikdo jí neposlouchá...
14!  
Vyhubyt - Tomáš Ráliš  (1:35x)
Premiéra: 8.12.2023. Dramaturgie: Martin Satoranský. Scéna: Jakub Peruth. Kostýmy: Anna Havelková. Hudba: Tomáš Dalecký. Režie: Tomáš Ráliš.
Nová česká hra. Temná komedie plná šéfů, kšeftařů s byty, kojeneckých lahví a botoxu. Boj o životní prostor, o větší výběh, kde by si mohly děti hrát. Věčný zápas o právo mít kde složit všechny svoje hlavy. Mladý pár hledá byt, prostor jenom pro ně dva, kde by mohli dát růst své lásce. A ono se to povede. A brzy láska není to jediné, co roste, na cestě je dítě. Byla chyba říct, že je to problém, že je to chyba. Je potřeba sehnat víc peněz, je potřeba většího bytu, je potřeba poprosit o pomoc...
Láska - Barbara Herz  (1:35x)
Premiéra: 13.10.2023. Dramaturgie: Martin Satoranský, Anna Hoprich. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Vladivojna La Chia. Pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček. Režie: Barbara Herz.
Autorská inscenace složená z autentických příběhů, divadelní dokument o kapitalizaci lásky. Ale co šedá zóna lásky, kde není ani happyend ani smrt? Hluboká sonda do bouřlivých vzplanutí padesátiletých žen, na které soap opery tak nějak zapomněly. Má z lásky obavu mladá žena, když poprvé v životě píše na Tinder? A co je láska pro mladého muže, který odmítá říct: „přitahují mě ženy“, protože žena je přece i jeho máma a nerad věci zjednodušuje? Vyplatí se ta láska vůbec...?
Podoba věcí - Neil LaBute
Premiéra: 17.6.2023. Překlad: Petra Hanáková. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Výprava: Lucie Wildtová. Režie: Pavel Khek.
Moderní tragikomedie o hledání vlastní identity v dnešním světě. Mladá studentka Evelyn dokončuje svoji diplomovou práci. Do cesty jí vstoupí nesmělý mladík Adam a bezmezně se do ní zamiluje. Evelyn je v jeho očích naprosto dokonalá, Adam si připadá všelijak, jen ne dokonale. Může takový vztah vůbec fungovat? Jak se na něj dívají Adamovi přátelé? Proč je pro společnost důležitá image? A je podstatné, kolik má člověk laiků? Proč jsme posedlí podobou věcí...?
tip redaktora! Tip od redaktora: Iva Bryndová
Hana - Alena Mornštajnová, Diana Šoltýsová  (2:10)
Premiéra: 1.6.2021. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: David Hlaváč. Pohybová spolupráce: Irena Kristeková. Režie: Diana Šoltýsová.
premiéra bez diváků v březnu 2021
Nová dramatizace bestselleru. Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví sjíždět řeku na ledových krách. Spadne do vody a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Tato nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 18.4.2024