Klicperovo divadlo Hradec Králové

lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku stránka divadla na Instagramu
Nejbližší představení:
07.04. (Út) 19:00 Kytice zrušeno
09.04. (Čt) 17:30 Strýček Váňa zrušeno
09.04. (Čt) 19:00 Až spáč procitne zrušeno
14.04. (Út) 19:00 Osm žen
15.04. (St) 10:00 Strýček Váňa
Nejbližší představení:
07.04. (Út) 19:00
Kytice zrušeno
09.04. (Čt) 17:30
Strýček Váňa zrušeno
09.04. (Čt) 19:00
Až spáč procitne zrušeno
14.04. (Út) 19:00
Osm žen
15.04. (St) 10:00
Strýček Váňa
Adresa: Dlouhá 99/9, Hradec Králové [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-3-6-7, bus 5-8-11-12-14-15-16-17-18-19-23-27 (zast. po okraji hist. centra)]
Pokladna: po-pá 10-18, so 9-12 (pokladna předprodeje Gočárova tř. 2)
Plány hlediště: hlavní scéna | Studio Beseda
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Doma, jsem zlato! - Laura Wade (květen, hlavní scéna)
Tři kamarádi - Erich Maria Remarque (červen, hlavní scéna)
Nakročeno k derniéře:
Velká mořská víla (květen 2020)
Jedlíci čokolády (květen 2020)
Ceny vstupenek:
300-240 Kč (hlavní scéna)
260-200 Kč (Studio Beseda)
Poznámky a upozornění:
  • Premiéra inscenace Spáč byla z autorskoprávních důvodů odložena.
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou.
  • Studio Beseda se nachází na Malém nám., cca 180 metrů od budovy divadla.
  • Nová pokladna předprodeje se nachází na adrese Gočárova tř. 2 (cca 600 m od divadla).
  • Večerní pokladna hlavní scény a Studia Beseda je otevřena vždy půl hodiny před začátkem představení.

ARCHIV INSCENACÍ - Studio Beseda

Zpět na aktuální inscenace

Republika Králové - Marie Nováková, Zuzana Burianová  (1:25x)
Premiéra: 20.10.2018. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Paulína Bočková. Hudba: Petr Šmíd. Režie: Zuzana Burianová.
Poslední uvedení: červen 2019.
Živé obrazy z dějin Hradce Králové v době Velké války a vzniku Československa.
Spybox - Jakub Tvrdík, Adéla Stodolová
Premiéra: 27.10.2017. Dramaturgie: Marie Nováková, Jana Slouková. Scéna: Lucie Wildtová. Kostýmy: Eva Suchánková. Hudba: William Valerián. Choreografie a režie: Adéla Stodolová.
Poslední uvedení: květen 2019.
Inscenace prozkoumávající území tajemné a ženám většinou nedostupné a zapovězené – pánské WC. Chrám pisoárů a kachliček, věčná kulisu pro desítky rozhovorů zásadních i banálních...
Nikdy - Lenka Lagronová
Premiéra: 5.12.2015. Dramaturgie: Jana Slouková. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: David Smečka. Režie: Jan Frič.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Křehké drama o třech dospělých sestrách, které se po letech odloučení scházejí v rodném domě. Začínají tak bilancovat svůj vztah k již mrtvým rodičům, své vzájemné radosti, křivdy i vlastní pokusy dospět a žít. V neosobním světle a houstnoucí atmosféře je přítomno nejen haraburdí, které se nechávalo na „lepší příležitost“, ale i spousta nevyřčených výčitek a otázek. Proč je tak těžké dospět? Jak má člověk překonat pouta vlastní minulosti? A co by na to řekli rodiče...?
Medvědi - Simona Petrů
Premiéra: 21.2.2015. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Lenka Odvárková. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Anna Petrželková.
Poslední uvedení: únor 2017 (na domovské scéně), březen 2017 (na zájezdě).
Fiktivní příběh dvou huňatých bratrů, nápadně připomínající osud jednoho nesmrtelného českého folkařského dua. Na příběhu slavné dvojice se však ukazuje nejen fenomén trampské písně a trampingu jako takového, ale i postupná proměna naší společnosti, vzývání idolů a jejich opouštění, cesty na vrchol i pád...
Absolvent - Terry Johnson
Premiéra: 29.11.2014. Podle románu Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Jana Slouková. Výprava: Jan Štěpánek. Režie: Tereza Karpianus.
Poslední uvedení: červen 2016.
Divadelní adaptace románu, proslaveného především filmem s Dustinem Hoffmanem, který se odehrává v Americe šedesátých let. Benjamin, čerstvý absolvent prestižní univerzity, se vrací po studiích do domu svých rodičů. Nudu snobských večírků, úmornost rodičovských ambicí a vnitřní prázdnotu rozčeří až Benjaminův vášnivý zakázaný poměr s rodinnou známou paní Robinsonovou. Ten však skončí v momentě, když Benjamin pozná její dceru Elaine. Rozjede se tak spirála lásky, žárlivosti, vzpoury i hledání vlastního místa ve světě...
Cesta dlouhým dnem do noci - Eugene O´Neill
Premiéra: 12.12.2013. Dramaturgie: Jana Slouková. Úprava: David Šiktanc, Jana Slouková. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Tereza Šímová-Beranová. Hudba: Filip Míšek. Režie: David Šiktanc.
Poslední uvedení: září 2014.
Vrcholné dílo moderní americké dramatiky, analyzující rozklad lidské osobnosti a složitých rodinných vztahů. Během jednoho dlouhého a důležitého dne vyvrcholí konflikt uvnitř jedné rodiny, na morfiu závislé matky, lakomého tvrdého otce i dvou bratrů, kteří stále hledají své pravé místo v životě.
Žárlivost - Esther Vilar  (1:25x)
Premiéra: 10.12.2011. Překlad: Jiří Stach. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Výprava a režie: Pavel Krejčí.
Poslední uvedení: červen 2015.
Příběh tří žen, které bydlí v jednom výškovém domě a které spolu komunikují prostřednictvím faxu. Jedné je padesát pět, druhé čtyřicet a třetí něco přes dvacet. Všechny tři ale milují jednoho muže, který je manželem té nejstarší z nich...
Tulák po hvězdách - Jack London, David Šiktanc, Jana Slouková
Premiéra: 14.10.2011. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: David Šiktanc.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Divadelní adaptace kultovního románu Jacka Londona o svobodě, vůli, nesmrtelnosti duše a nezlomnosti člověka. Nespravedlivě odsouzený vězeň Darrell Standing je vystaven nesmyslnému barbarskému mučení ze strany věznitelů ve svěrací kazajce, ale naučí se z ní utíkat do minulých životů. Postupně se mu podaří odpoutávat mysl, duch vítězí nad tělem a díky tomu nezapomíná na svět venku, sílu věrného mužského přátelství a věčnou lásku k ženě...
Mrzák inishmaanský - Martin McDonagh  (2:30)
Premiéra: 7.5.2011. Obnovená premiéřa: 13.9.2012. Překlad Ondřej Pilný. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Iva Němcová. Hudba: David Smečka. Režie: Jan Frič.
Původně inscenace uváděna na hlavní scéně.
Poslední uvedení: březen 2013.
Romantický i drsný příběh. Mladík Billy žije v zapadlé vesnici na malém ostrově Inishmaan. Jednoho dne dojde do vesnice neuvěřitelná zpráva, že hollywoodští filmaři přijedou natáčet na vedlejší ostrov a dokonce zde uspořádají konkurs na roli v novém filmu. I Billy se tedy pokusí splnit si svůj sen a stát se v Hollywoodu filmovou hvězdou...
Klub autistů - Petr Kolečko  (2:00)
Premiéra: 12.3.2011. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Andrej Ďurík. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Natália Deáková.
Nová česká hra o sobeckosti, zvrácenosti, hranici světů a abnormalitě normálu.
Vltavínky - Magdalena Frydrych Gregorová
Premiéra: 12.12.2009. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Petr Kofroň. Scéna a režie: Viktorie Čermáková.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Hra o českých ženách dvacátého století a účtech s minulostí, kterou ovlivnil neúprosný kolotoč dějin točící se závratně rychle. Ženy, které neměly možnost se poznat, vstupují do hry právě teď a tady - v televizní talk show s názvem „Máte na to“ v roce 2015.
Odcházení - Václav Havel  (2:10)
Premiéra: 11.10.2008. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Jan Dušek. Režie: Andrej Krob.
Poslední uvedení: březen 2011.
Dramatická sonda do konce života politika. Kancléři Riegerovi definitivně končí volební období. Sám se sebou si neví rady a navíc ho chtějí vystěhovat z vládní vily... Přemýšlí, jak v systému založeném na prospěchářství a moci, nezradit vlastní přesvědčení...
Inscenace je občas uváděna na hlavní scéně Klicperova divadla.
Dámská šatna - Arnošt Goldflam  (2:10)
Premiéra: 17.12.2005. Dramaturgie: Martin Velíšek. Výprava: Petra Goldflamova Štětinová. Hudba: Michal Nejtek a citace. Režie: Arnošt Goldflam.
Poslední uvedení: září 2014.
Svévytná exkurze do tajemného, mystického a vzrušujícího místa, jakým je v každém divadle dámská šatna...

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.3.2020