Klicperovo divadlo Hradec Králové [hlavní scéna]

William Shakespeare, David Drábek

Sen noci svatojánské

Premiéra: 16.12.2017. Překlad původní hry: Martin Hilský. Dramaturgie: Ladislav Nunvář. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Darek Král. Choreografie: Sara Venclovská. Režie: David Drábek.


Úprava slavné poetické i ztřeštěné svatební komedie plné magických lektvarů, zmatených párů, aktivních amatérských divadelníků, šibalských nadpozemských bytostí, žárlivých milenců ze světa lidí i víl a vůbec všech těch zamotaných příběhů jedné horké letní noci...
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
64 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 21.12.2017, počet hodnocení: 658)
přínosný / zajímavý komentář
Drábek propojil Shakespearovu hru s filmy Čas probuzení a Avatar a kupodivu to do sebe docela zapadá. V první půlce se divák původního textu nedočká, ale v té druhé už uvidí jakousi light verzi Shakespearovy hry pojatou jako halucinogenní trip katatonických pacientů. Inscenace má příjemnou stopáž a i když konec inklinuje k sentimentu, Drábek si v žádném patosu nelibuje. Sen nabízí příjemnou zábavu, i když úroveň jednotlivých gagů a hlášek je kolísavá. Velmi povedené jsou kostýmy T.Kypty, z herců mě nejvíce zaujal J.Panzner, který musí zahrát introvertního doktora Puckmanna i rozjíveného Puka.
Hodnocení uživatelů:
Matab 20 %
(zadáno: 15.1.2018, počet hodnocení: 14)
Pavel Pešek 80 %
(zadáno: 4.1.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Kdo poučen usedá do hlediště, s jistou rozkoší objevuje způsob, kterýmžto jest propleten Sen a Čas probuzení. Kdo nepoučen usedá, leč po poučení prahne, záhy s jistou rozkoší listuje Shakespearem, jak že je to doopravdy. Nepoučený a neprahnoucí s jistou rozkoší sleduje přesně časovanou podívanou plnou barev, zvuků, hudby, vkus nepřekračujících gagů - páni herci, díky a udržte to, (s jistou rozkoší) odvedených hereckých výkonů - bravo, pane Panznere, zkrátka, baví se. Díky, pane Drábku, VY na jevišti i VY v zákulisí. Bylo mi velkou rozkoší patřit do všech tří zmíněných skupin diváctva zároveň.
Tomáš Molík 100 %
(zadáno: 31.12.2017, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Spojení silného emocionálně nabitého příběhu Čas probuzení a svatební bláznivé komedie s kouzlem jedné magické noci si může dovolit pouze mistr slova, nápaditosti,hravosti a obrovské invence. Je to geniálně nádherné spojení. D.Drábek opět dokázal,že právem patří k nejlepším současným divadelním tvůrcům. Tradičně nádherná hudba D.Krále a jako vždy vynikající herecké výkony herců KDHK. Představení KDHK si ukládám do paměti,jako vzácné šperky celoživotních krásných zážitků Sedíte v hledišti, celé představení vás bolí pusa od smíchu,aby vám v poslední scéně vytryskly,jen tak mimoděk, slzy dojetí.
Unionboy 50 %
(zadáno: 22.12.2017, počet hodnocení: 57)
Koeman2 70 %
(zadáno: 19.12.2017, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vezměte americký film Čas probuzení a smíchejte s Avatarem a Shakespearem a získáte výsledný Drábkův kus opět plný převleků, gegů a pop kulturních odkazů, ne vždy však zcela konzistentí. Slabší místa se střídají se silnými momenty, ale skvěle gradující závěr vás přiková k sedačkám. A navíc opět skvělá hudba Darka Krále a skvělé výkony všech herců Klicperova divadla (Panzner, Sedlárová, Vápeník, Holíková, Staněk, Valchářová-Poulová, Anděl, Průchová,...) činí toto představení nadprůměrným.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.