Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
66 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 40 %
Termíny představení
30.5. (Čt) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.6. (Čt) 16:00 Divadlo evropských regionů; derniéra, festivalový prolog Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 40 %
(zadáno: 23.12.2018, počet hodnocení: 759)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci chybí výraznější dramatický oblouk, přitom herci ztvárňují konkrétní postavy z dějin Hradce Králové, takže jejich příběhy by mohly být nosné. Koláž jednotlivých scének na téma válka a vznik Československa by také nemusela být špatná, sráží jí ovšem stylová nekonzistentnost. Za nejlepší považuji vánoční scénu, kde matky se strachem rozdělávají dopisy se jmény padlých, zatímco za scénou zní Tichá noc v němčině.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Koeman2 70 %
(zadáno: 7.3.2019, počet hodnocení: 110)
přínosný / zajímavý komentář
Historické výjevy a živé obrazy z Hradce Králové v období let 1914-1918. Na pozadí sarajevského atentátu, rekrutu vojáků a života jejich žen a matek, jakož i známých osobností HK (Ulrych, Černý, Gočár,...) sledujeme postupný rozpad Rakouska-Uherska a vznik samostatné republiky. Pro studenty dějepisu povinnost, pro ostatní nevšední divadelní zážitek plných podobenství a historicko-kulturních odkazů.
J.anek 70 %
(zadáno: 20.12.2018, počet hodnocení: 219)
přínosný / zajímavý komentář
Takhle živé, hravé, ba neposedné obrazy z dějin se hned tak nevidí. Bavil jsem se náramně. A čím veselejší to bylo, tím děsivěji působila všechna ta hrůza a bolest světové války. A do těch dvou poněkud již odrostlých dětí jsem se zamiloval. A ještě poznámka k Pavlu Peškovi: Narodil jsem se v Českém Krumlově, žiju v Plzni - je to přenosné bez problémů.
Pavel Pešek 60 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Žánr? Těžko říct. Nejspíš žádný. Divadelně ilustrovaný dějepis. Komenský by měl radost. Pochopí vše ti mladí? Komenský by měl radost snad. Pochopí i jinde? Ne. Za hranice kraje nepřenosné. Ale s tím se (asi) počítalo. Radost mají Hradečtí. Nejpůsobivější obraz? Scéna z Velké války za průhlednou oponou: plynové masky, bicí, basa. Anděl Tvrdí(k) muziku. Skvělé. Emocionálně velmi silné. Bohužel doplněno (byť historicky existujícím) textem. Zbytečně. Událost divadelní sezóny? Určitě ne. Celkem ale milý, herecky hravý, divácky příjemný, společensky záslužný večer. Radost mám já.
Keyja 80 %
(zadáno: 4.11.2018, počet hodnocení: 43)
Xcepek 50 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě zklamání...

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.