Klicperovo divadlo Hradec Králové [hlavní scéna]

Lev Nikolajevič Tolstoj, Martin Františák

Anna Karenina

Premiéra: 27.10.2018. Dramaturgie: Jana Slouková, Martin Satoranský. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Anna Hrušková. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Jan Holec.


Adaptace proslulého románu o proměnlivosti člověka na pozadí proměnlivé doby průmyslové revoluce v carském Rusku, o touze po správném životě a hledání mravního zákona a odpovědnosti, o touze po lásce, svobodě a vášni, o touze po nalezení hranic i po jejich překročení. Anna Karenina jako příběh velké lásky, jako oběť povinnosti, jako ničitel jiných i sebe, jako pozvánka mezi petrohradskou smetánku, jako hledání životního štěstí a pravdy, jako vdaná žena z vyšší společnosti, která se ztratila sama sobě...
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Maryš 90 %
(zadáno: 7.6.2019, počet hodnocení: 7)
Jahodovej_kefír 70 %
(zadáno: 22.5.2019, počet hodnocení: 67)
Národosolsobě 80 %
(zadáno: 7.3.2019, počet hodnocení: 278)
Pavel Pešek 90 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Pevně vedená režie Jana Holce (nedovolí, aby se Tolstého příběh ztratil v záplavě režijních a scénografických nápadů, naopak, ty jej umocňují a nabízejí možnost přemýšlet nejen nad ním). Skvělý Jiří Zapletal jako Karenin (škoda, že místy nemá v hlavních úlohách rovnocenného hereckého partnera, Anně K. není vždy dobře rozumět). Troll Jan Sklenář (radost se dívat a dešifrovat všechny nabízené možnosti). Velmi dobré výkony v menších a malých rolích (Dolly, Levin, Nikolaj/Hlas boží...). Nasazení a dokonalá souhra celého souboru. To je Anna Karenina u Klicperů.
Patrik2709 90 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Ohnostroj. Po vsetkych strankach. Napad za napadom, premyslene do detailov. Casti verbalne vynechane boli naznacene. Som stastny, ze som za tymto titulom vycestoval a mal prilezitost prehodnotit svoj povodny konzervativny nazor ohladom moderneho spracovania klasiky. Ak takto, aby to pocas celeho predstavenia udrzalo pozornost (aj) `generacie Z`a sucasne bol interpetovany ten uslachtily text, tak rozhodne ano. Niekolko silne dojemnych momentov, velmi kompaktny a akuratne obsadeny cely herecky subor. Hviezda Krystofa Bartosa uz myslim celkom jasne svieti na divadelnom nebi a rozhodne zasluzene.
Kata_rina 50 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 45)
Unionboy 50 %
(zadáno: 6.11.2018, počet hodnocení: 141)
přínosný / zajímavý komentář
No nevím...na Annu Kareninu jsem se těšil nejvíc z planovaných premiérových inscenací v nové sezóně v Klicperově divadle, ale jsem dost rozpačitý. Hra je velmi zmodernizovaná, myslím, že by ji víc sedělo klasičtější pojetí...všudypřítomné plastové kelímky, postavy v barevných kukličkách, nad scénou neustálý obraz kosmonauta, plazící se a hýkající Jan Sklenář v ženských šatech jako jakési alter ego Anny...no bylo to ho na mě trochu moc...nejsem odpůrce modernizace, například Bratři Karamazovi z loňské sezóny vynikají originálním a vůbec ne klasickým pojetím, ale v Anně je všeho až přes míru.
Koeman2 90 %
(zadáno: 6.11.2018, počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
Šílené nebo geniální? Oboje je správně. Ale hlavně naprosto originální a neotřelé zpracování ruské klasiky. Vášnivý příběh milostného vzplanutí vdané Anny k mladému hraběti. Odsouzení společností, manželův střízlivý postoj a další dějové linie tohoto známého příběhu z nejvyšší ruské společnosti. Současné, aktuální, energické a herecky dokonalé. Zejména vyzdvihuju Sáru Venclovskou, Jiřího Zapletala a Jana Sklenáře. Skvělý režijní počin Jana Holce.
Xcepek 70 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 387)
Keyja 90 %
(zadáno: 4.11.2018, počet hodnocení: 43)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.