Klicperovo divadlo Hradec Králové [hlavní scéna]

Klášterní ulice aneb To je vražda, hopsala!

Premiéra: 12.5.2018
Dramaturgie: Ladislav Nunvář. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
Poslední uvedení: prosinec 2019.
Úprava dnes již klasické veselohry o jednom velmi kalném ránu od mistra francouzských situačních komedií a vaudevillů. Pan Lenglumé přes protesty přísné manželky tajně uprchne na sraz bývalých gymnazistů. Ráno se probudí s kocovinou, suchem hrdle a totálním oknem. V novinách se objeví zpráva o noční vraždě mladé uhlířky a Lenglumé nachází po kapsách čím dál víc jednoznačných důkazů, spojujících ho s tímto zločinem. A aby toho nebylo málo, slídí kolem dotěrný sluha, panovačná žena a její vlezlý bratránek...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
63 %
6341000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
25.6.2018 | 1081 hodnocení
+ souhlasím
Povedená první polovina, která upomene na úspěšnou Drábkovu verzi Figarovy svatby. Děj má jasné směřování, slušné tempo a drží žánr bláznivé situační komedie s řadou absurdních vtípků. Skvěle si vedou především oba hlavní představitelé M.Zavičár a F.Richtermoc. Po přestávce se děj přesouvá do roku 2018 a žánr se mění na politickou satiru. Stylová čistota první půlky mizí a objevují se i některá obehraná klišé (příznivci Zemana sledují Šlágr TV, ty Drahošovi zase zapíjí neúspěch v pražské kavárně apod.)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Koeman2  70 %
17.5.2018 | 175 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné a oddychové představení plné slovního a situačního humoru. Originální nápad přehrát stejnou situaci v roce 1918 a 2018. V druhé polovině (prezidentské volby) se režisér Drábek opravdu vyřádil svými obvyklými prostředky jako je politická satira a popkulturní odkazy dnešní doby, bizarní převleky a absurdní černý humor. Pánové Zavičár a Richtermoc si to museli užívat, ale ani ostatní herci (Vápeník, Tvrdík a Zora Valchařová-Poulová) nezůstali v pozadí. Že by poslední hra Davida Drábka na prknech Klicperova divadla? Byla by to škoda.
Pavel Pešek  50 %
13.5.2018 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Řeknu-li, že v prvé půli vyvolávají herci smích nejen kostýmem pandy, kopretiny a Mickey Mouse, ale naštěstí i citem pro situační komedii, aby pak v půli druhé činili totéž tím nejpopisnějším způsobem (i populistickým psaním na zeď), a že nákladná scéna je tu hlavně proto, aby odvedla pozornost od myšlenkově nenákladné (na žánr to nesvádějme) inscenace, a výsledkem že tedy není žádný Šlágr, ač divák třeskutě naznačuje, že se baví, řekne pan Drabiche nejspíš, že každý Čech (i ten, co neskáče hops, hops, hops) je nejen prezident, ministr či trenér, ale i divadelní kritik. Takže bez komentáře.
Unionboy  70 %
25.6.2018 | 417 hodnocení
Xcepek  60 %
30.5.2018 | 622 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.