Klicperovo divadlo Hradec Králové [hlavní scéna]

Robert Thomas

Osm žen

Premiéra: 28.10.2017. Překlad: Milena Tomášková, Josef Tomášek. Dramaturgie: Ladislav Nunvář, Jana Slouková. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Jiří Hájek. Úprava, texty písní a režie: Petr Štindl.


Detektivní komedie. Na zasněženém sídle uprostřed pustiny, které patří oblíbenému a úspěšnému podnikateli Marcelovi, se sjíždí na Vánoce celá rodina. Během jedné prazvláštní noci se osudy všech náhle protnou. Marcel je zabit a začíná nelítostné amatérské pátrání po vrahovi, během kterého vychází najevo nejedno překvapení. Charaktery všech zúčastněných dam se začínají tříbit, sněhová vánice za okny sílí. Zanedlouho už z domu není úniku, klubko polopravd a lží se zaplétá čím dál víc a nic ve skutečnosti není, jak se zdá...
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
88 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Capinka 80 %
(zadáno: 2.1.2018, počet hodnocení: 58)
Mandevillek 70 %
(zadáno: 8.12.2017, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná detektivka. nejlepší je asi napoprvé, když nevíte, kdo je vrah, ale díky humoru se na ni vyplatí jít i vícekrát. skvěle zvládnuté role. Líbila se mi i scéna, jen jsem moc nepochopil plastové pásy za dveřmi. Vtipná je i určitá stylizace (jdete do chumelenice ve dvou kusech zimního oděvu). Druhá polovina je možná už trochu dlouhá, ale co bych vytkl především, jsou texty písní. Samotná hudba je dobrá a písně dobře charakterizují postavy, ale rýmy a větná spojení jsou někdy příšerným způsobem banální. Pointa možná překvapí, ale co jiného od Thomase čekat.
Zahon.blaha 100 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 7)
Petula 100 %
(zadáno: 23.11.2017, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Svižné, vtipné, napínavé s atmosférou, prostě to byla skoro tříhodinová jízda, která nenechá diváka ani chvilku nudit. Všechny herečky hrají s plným nasazením a náramně si to užívají.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.