Diskuse

Komorní činohra

Refresh diskuse

Pro napsání příspěvku se musíte přihlásit.

Name (28.5.2013, 17:32:27)  reagovat
Opomíjená KoČ
Proč redaktoři i-divadla zcela opomíjejí tohle sice malé, ale dlouhodobě kvalitní divadlo? Netvrdím, že uživatelská hodnocení jsou objektivní, často půjde o fanoušky, ale přeci jen ...
Když se podívám na divadla ze stejné "rubriky" (Letí, Aqualung, AHA!, Anfas atd.) na všechno chodíte, jen Komorní činohru ignorujete. Proč? To radši investujete čas a energii do návštěvy komečních s***ek typu Metro nebo Broadway?
Jiří Koula (28.5.2013, 22:51:54)  reagovat
Re: Opomíjená KoČ
Zdravím,
nemůžu mluvit za ostatní redaktory, ale za sebe slibuju, že se na KoČ v příští sezóně zaměřím, letos jsem objevil Divadlo Cylindr, Cabaret Calembour a Divadlo D21, rád si rozšířím obzory o další kvalitní malou scénu.

A do komerčních sraček investuju nejen čas a energii, ale též nemalé peníze třeba proto, že chce-li o něčem člověk mluvit s despektem, měl by to znát, odsoudit nějakou scénu jako podřadnou jen proto, že to o ní tvrdí druzí, mi přijde poněkud hloupé.

Navíc díky brodění se divadelní žumpou opravdu ocením kvalitní inscenace.
Michal Novák (29.5.2013, 14:59:10)  reagovat
Re: Opomíjená KoČ
Dovolím si pár slov za toho, kdo to tady „vede“. Opomíjení je věc samozřejmě relativní, je třeba si především uvědomit, že těžko kdy zvládneme „oběhat“ všechna divadla, neboť je toho zkrátka moc. Volný čas každého z nás má své limity (a my to všechno ve volném čase děláme). O Komorní činohře samozřejmě víme, osobně jsem na ni slyšel poměrně dobré reference, jen ty termíny holt zatím nevychází. Druhou věcí je píárko divadla, jsme informačně prakticky na suchu. Tak třeba k oběma květnovým premiérám zatím nepřišly tiskové zprávy či zkrátka nějaká aktualita, a o tom, že nějaké novinky v Komorní činohře jsou, zjišťujeme často i ex post. Pravidlo být vidět, zdá se, může nakonec ovlivnit i naše redakční preference (byť v prvé řadě jsme a chceme zůstat diváky). Nicméně Váš příspěvěk nás přiměl k tomu, že v závěru ještě této sezony zkusíme přemluvit diáře a na něco z repertoáru KoČ zajít.
Dodatek: V Divadle Metro jsem byl už ani nepamatuju, v Broadway, pravda, nedávno, bylo to hrůzné, ale i tuto zkušenost prostě počítám, zamýšlím se nad kontextem atd.
Name (31.5.2013, 00:53:22)  reagovat
Re: Re: Opomíjená KoČ
Děkuji za reakce. Málokdy dostane člověk na internetové diskuzi opravdovou odpověď. Připadal mi zvláštní ten nepoměr, tak mě zajímalo, kde je zakopán pes.

Každopádně jestli Komorní činohru navštívíte, účel mého příspěvku byl splněn. Za sebe můžu doporučit Panika a Jak jsem se učila řídit.

Rozhodně jsem nemínil svůj příspěvek jako atak na redaktory, možná jsem ho napsal ostřejším tónem než jsem vlastně chtěl. Tento portál je bezpochyby skvělý projekt, cením si Vaší práce a před tím broděním smekám.