M.B.A. Company

Jess a Joe navždy

Premiéra: 18.3.2019
Dramaturgie: Viktorie Mellešová. Režie: David Brázda.
Poslední uvedení: prosinec 2019.
Příběh o dospívání, o klucích, holkách, tajemstvích a možná dokonce i o lásce, ale především o přátelství a hledání místa ve světě, ačkoli z něj člověk zná jen malý kousek.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
6861000

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lucy  50 %
30.12.2019 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Nápadité scénografické řešení. Jednu chvíli jsem se v příběhu ztratila a uváděné téma jsem tam úplně neviděla. Očekávala bych, že se projeví ve větších náznacích v průběhu celé hry. Ale zmatení může být mnou a ne tvůrci.
Lukrativni  40 %
19.3.2019 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Hra jen o 2 hercích, kteří za celou dobu neopustí jeviště, musí si v neideálním prostoru Rock Café vystačit s minimem rekvizit, a do toho vyprávět v bezprostředním kontaktu s diváky o nesnadných životních osudech dospívajících protagonistů, není lehký úkol. A bohužel se tak úplně nevydařil. Komické momenty jsou hlavními držáky (Bastl jako věčný diblík, Jegerová jako skvělý Ryan). Ve vážných momentech ale přestane všechno fungovat. Herci nejsou přesvědčiví, ve chvíli, kdy mají jít na dřeň, sotva lehce kouknou pod povrch. Gradace příběhu se míjí účinkem. A pointa tak vyšumí do ztracena...
Furrow  90 %
26.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci jsem viděl 24.5. Nevěděl jsem o hře prakticky nic, o to víc mě překvapila a i po odchodu z představení donutila o ni přemýšlet a celé si to nějak přebrat. Hrát ve dvou lidech hodinu a půl je myslím dost náročné a herci to zvládli bravurně, měli hodně textu a bylo jim vše krásně rozumět. Během hry jsem měl v hlavě kolikrát otázky proč?jak?...a odpovědi se mi nabídly až v dalším průběhu hry a to mě bavilo. Hodina a půl utekla jakoby nic, takže jsem se vůbec nenudil.
Artefakt  90 %
19.3.2019 | 8 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.