MeetFactory

Chladnější vrstvy vzduchu

Premiéra: 16.5.2013 | chodba prvního patra|1:20x
Překlad románu: Lenka Housková. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Barbara Wojtkowiak. Hudba: Myko. Režie: Viktorie Čermáková.
Poslední uvedení: leden 2015.
První jevištní uvedení ceněného úsporného románu současné německé prozaičky, která se v něm pustila na tenký let erotické utopie a lesbického příběhu. Švédsko a jeho jezera, světlo a jeho lámající se paprsky, lidé a jejich zločin...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 50 %
Michal Novák 50 %
Jiří Koula 70 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  50 %
18.9.2015 | 742 hodnocení
Michal Novák  50 %
12.3.2014 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Po té, co se v chodbě MeetFactory usadíte na nepohodlné schody, se vás tvůrci snaží přesvědčit, že jste svědky trochu tajemného, lyricky dávkovaného příběhu z prostředí letního tábora kdesi ve Švédsku. Další charakteristika žánru? Za mě jednoznačně pseudointelektuálština. Věřím, že i přesto předloha bude poutavá a čtivá, ale co je to platné, když divadelní adaptace (opět) jde klopotnou cestou: zjednodušit, co se dá, přitom odvyprávět toho co nejvíce...a ilustrovat spíchnutými maketami. Ke kladům inscenace patří typově přesné obsazení a vykreslení charakterů postav herci.
Jiří Koula  70 %
25.8.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
V dnešním světě redukujícím sexualitu na fyzický sex je nadmíru osvěžující narazit na přístup zaobírající se i duševní, ne-li přímo duchovní stránkou. Inscenace ale nehraje na jednu strunu, určitou až snovou romantizaci vztahu staví do kontrastu k táborovým reáliím, ke kladům bych připočetl i pro mě pefektní typové obsazení. Proti tomu však musím postavit neurčitou strukturu, není jasné, kdy očekávat konec, který by mohl přijít na několika místech, aniž by to "vypadalo divně".

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.