MeetFactory

Tsunami blues

Premiéra: 22.12.2015 | 1:25x
Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Štěpánka Balcarová. Režie: Ewa Zembok.
Poslední uvedení: rok 2017.
Divadelní podoba českého románu, strhující, až thrillerový příběh o několika cestách napříč světem a především cesty z pocitů prázdnoty a beznaděje. Karla po katastrofě způsobené vlnou tsunami v Thajsku v roce 2004 ztratila oba rodiče. A s nimi také svou schopnost skládat hudbu a hrát na trubku. Poté, co začne studovat hispanistiku v Olomouci a seznámí se profesorkou Topinkovou, rozhodnou se podniknout společnou cestu na Kubu. Vezou léky a finanční pomoc několika disidentům, kteří upadli v nemilost kubánského komunistického režimu. Do hry připlete kubánská tajná služba a dobrodružná cesta se promění v nemilosrdnou hru o život...
14!    

inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Lukáš Holubec 70 %

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
19.9.2016 | 1598 hodnocení
+ souhlasím
74,99 % Inscenace, jež má atmosféru a pevně stojí na hereckých výkonech všech zúčastněných, sice neobsáhne předlohu a některé pokusy o začlenění dodatečných informací můžou vyznít rozpačitě, přesto však pro své klady za návštěvu rozhodně stojí.
Pavel Širmer  60 %
9.3.2016 | 1816 hodnocení
+ souhlasím
Román M. Pilátové je obtížné v celé šíři a složitosti jevištně obsáhnout. Scénář pro inscenaci byl obstojný, i když místy mohl být koncipován přehledněji. Režisérce se bohužel nepodařilo zcela propojit jednotlivé složky, nevytvořila konzistentní tvar. Příliš se soustředila na zobrazení atmosféry a na „prožívání“ postav, často jí unikala podstata, myšlenkově se nedostala dostatečně „daleko“ a nedosáhla adekvátního přesahu. Najdou se však momenty, kvůli kterým stojí za to inscenaci navštívit. A kdo nečetl román, má možnost příběh poznat. Herecky na dobré úrovni. Sugestivní zvuk trubky (na živo).
Lukáš Holubec  70 %
5.1.2016 | 703 hodnocení
+ souhlasím
V MeetFactory opět vzali zajímavý literární text a jeho motiv se snažili dostat na pódium. V případě Tsunami blues se to podařilo takřka bez chyby. Příběh, který ukazuje beznaděj napříč světem, drží skvěle pohromadě, čemuž kromě režie a živé hudby, přispívá i fantasticky přesná Eva Salzmannová. A také pro mě velké překvapení v podobě Terezy Dočkalové. Jako vždy je přesvědčivý Richard Němec a postupem času se ukáže i velmi důležitá role v podání Tomáše Dianišky. Jako bychom přímo seděli na horké půdě pro mnohé krásné Kuby, kde však je cítit především nesvoboda, bída, smutek... smrt.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  70 %
3.2.2016 | 396 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá inscenace, která ještě potřebuje dozrát. Atmosféru knížky v sobě má, ale ještě chybí odstup a lehkost, nadhled, který se s reprízami dostaví. Už teď je jasné, že Eva Salzmannová je skvělá Jenůfa a Tereza Dočkalová ideální Karla. Lenka Zahradnická se bez potíží převtěluje a Tomáš Dianiška je jako obvykle dobrý a uvěřitelný v každé poloze. Richard Němec je typově obsazený správně, ale je znát, že není profesionál.
Dramatizace je to chytrá. Tsunami zvládne za pár vteřin, rychlé přijímačky do Olomouce a potom už hurá na Kubu. A nade vším se ustavičně vznáší táhlé a smutné tóny trubky...
Falos  70 %
2.2.2016 | 224 hodnocení
+ souhlasím
uzasnej tomas dianisek

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.