Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Přijde kůň do baru

Premiéra: 7.3.2020. Překlad románu: Silvie Singerová. Dramaturgie: Alexandra Sarvašová, Kristina Žantovská. Výprava: Georges Vafias. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Čičvák.
Koprodukce s Divadlem Aréna Bratislava. Inscenace je uváděna ve slovenštině.
1:30x
Adaptace ceněného románu jednoho z nejvýznamnějších současných izraelských spisovatelů. V nočním klubu jednoho bezvýznamného města se stárnoucí stand-up komik Dovík Grünstein snaží o nemožné: pobavit publikum i vyrovnat se s vlastním životem...
14!  
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6031000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jerman  60 %
(zadáno: 21.3.2020, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Jevištní adaptace známého Grossmanova románu je souvislý více než devadesátiminutový stand up, který je výzvou pro Juraje Kukuru hrajícího ve slovenštině. Jeho výkon si zaslouží již pro zapamatování textu uznání. Patřím ke generaci, která nemá se slovenštinou na divadle problém, v předposlední řadě na premiéře nebylo ale místy dobře rozumět. Monolog komika je na několika místech (ne zcela organicky) proložen krátkou konverzací s ženskou postavou sedící v publiku. Zdálo se mi, že angažovat na tento v podstatě štěk herečku kvalit Terezy Marečkové je jaksi škoda.
Jantarovájovana  30 %
(zadáno: 10.3.2020, počet hodnocení: 16)
Jana.janka  90 %
(zadáno: 7.3.2020, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.